A klasa I grupa VII kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

Włókniarz Chełmsko Śląskie - Chojnik Jelenia Góra 5:0 (1:0)

Woskar Szklarska Poręba - Rudawy Janowice Wielkie 4:1 (1:1)

Bramki: Wyderkowski (2), Turczyk (k.), Kotarba -

Nysa Wolbromek - Lechia Piechowice 2:6 (2:2)

Bramki: Dębski, D. Nowak - Morański (3), Kowalski-Ciepiela (3)

Czarni Przedwojów - Bóbr Marciszów 6:2 (1:2)

Bramki: Doliński, Kurek, Kwasniewski, Gądek, Kisiel, sam. (Banaszkiewicz) – Kaczmarczyk (2, k.), czerw. k.: Maćkowiak (45., Bóbr, 2 ż.)

KS Łomnica - Orzeł Wojcieszów 2:2 (1:2)

Bramki: Wilczyński, Aleksiejew – Dekarz, Matwiejczyk, czerw. k.: Dekarz (62., Orzeł, 2 ż.)

Pogoń Świerzawa - Piast Bolków 1:2 (0:1)

Bramki: Szczepankiewicz – Korendał, Durajczyk

Orzeł Lubawka - Olimpia II Kowary 2:1 (1:1)

Bramki: Musiał, Schabiński - Szaraniec

Wbrew zapowiedziom Chojnik pojechał do Chełmska, a na ławce byli nawet rezerwowi. Poszło mu jednak gorzej niż w meczu, gdy grało tylko 9 zawodników. Lider w całym meczu wyraźnie przeważał, choć w I połowie goście bronili się dość skutecznie. Po zmianie stron już tak dobrze jednak nie było.

Mecz Woskara z Rudawami lepiej rozpoczęli gospodarze i wykorzystali to, strzelając gola w 10. minucie. Potem gra się wyrównała, i przed przerwą Rudawy wyrównały. Po zmienia stron Woskar dość przypadkowo wyszedł znowu na prowadzenie a potem z minuty na minutę coraz bardziej przeważał, dokumentując to kolejnymi dwoma bramkami, po pięknych akcjach.

Dopóki Wolbromkowi wystarczało sił – czyli przez ponad godzinę, utrzymywał się w grze, w rywalizacji z Lechią. Wprawdzie to Piechowice dłużej utrzymywały się przy piłce i miały więcej okazji strzeleckich, ale gospodarze dzięki skutecznym kontrom do 70 minuty utrzymywali remis. Potem jednak zabrakł0 pary i posypały się gole dla przyjezdnych.

Długo zanosiło się na niespodziankę w Przedwojowie, gdzie niżej klasyfikowany Bóbr nawet grając w 10 skutecznie opierał się Czarnym. Po pierwszej połowie nawet prowadził, będąc w tej części gry zespołem nieznacznie lepszym. Jeszcze przed przerwą goście stracili zawodnika, ukaranego drugą, żółtą kartka, ale mogło być gorzej – miejscowi nie wykorzystali karnego. Po zmianie stron wprawdzie Czarni osiągnęli przewagę i wyrównali, ale potem goście znowu pokazali, że nie przyjechali oddać łatwych punktów – strzelili dwie nieuznane bramki i co do jednej można mieć wątpliwości, czy decyzja była prawidłowa. Wszystko posypało się (dla gości) jakieś 20 minut przed końcem: Czarni strzelili na 3:2 i rozwiązali worek z bramkami.

W meczu Łomnicy z Wojcieszowem przez 45 minut gra była wyrównana, ale skuteczniej zagrał Orzeł na gola gospodarzy odpowiadając dwiema bramkami. Po zmianie stron lepiej prezentowała się Łomnica, ale do 60. minuty nie była to przygniatająca przewaga. Dopiero potem, gdy Orzeł miał o zawodnika mniej, grali już tylko miejscowi; tyle, że z uporem ostrzeliwali słupki i poprzeczki bramki rywala. Szczęście uśmiechnęło się do nich w samej końcówce – bramkę na remis zdobyli z wolnego w 90. minucie.

Bez fajerwerków  w meczu Świerzawy z Bolkowem – grały zespoły na podobnym poziomie, ale goście zagrali skuteczniej. Pierwsza połowa wyrównana i najskromniejsze prowadzenie dla Bolkowa. Po zmianie stron  przez kilkanaście minut z większą determinacją zagrali goście, dzięki czemu podwyższyli wynik. Świerzawa dopiero po zdobyciu kontaktowej bramki wykrzesała więcej energii i przycisnęła, zbyt wielu klarownych okazji na gole jednak nie miał. Bolków miał ich więcej, Korendał np. dwa razy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pogoni.

Orzeł Lubawka zdecydowanie dominował w pierwszej połowie meczu z Kowarami, niewiele jednak z tego wyniknęło, bo do przerwy był remis – oba zespoły zdobyły po golu. Po zmianie stron spotkanie się wyrównało i obie ekipy miały swoje szanse, na rozstrzygnięcie trzeba było jednak czekać do samego końca. Już w doliczonym czasie swoją piłkę meczową mieli goście – dwóch napastników Kowar miało przed sobą tylko bramkarza, ale ostatecznie piłka minęła słupek po niewłaściwej (dla nich) stronie). Swojej szansy nie zmarnowali gospodarze – ostatnim strzałem meczu zdobyli gola z rzutu wolnego.

Tabela po 7. kolejce (Bóbr i Chojnik 1 mecz mniej)

8 - Pączkowski (Chełmsko), Myjak  (Piechowice),

7 - Kaszuba (Łomnica), M. Nowak (Chełmsko), Kowalski-Ciepiela (Piechowice), Z. Kwaśniewski (Przedwojów), Wyderkowski (Szklarska),

6 - S. Stępień (Bolków), Turczyk (Szklarska), D. Nowak (Wolbromek),

5 - Korendał (Bolków), Seta (Jelenia Góra), Adamowicz (Lubawka), Śmigasiewicz, Morański (Piechowice), Kurek (Przedwojów),  Kotarba (Szklarska),

4 – G. Głowacki, Wójcik (Chełmsko), Cieślak (Kowary), Musiał, (Lubawka), Aleksiejew (Łomnica),  Z. Nowak (Wolbromek),

3 – Durajczyk (Bolków),  D. Butyński, O.  Butyński, Szarafin (Janowice), Denis (Kowary),  Kucharski (Lubawka), Doliński (Przedwojów),   Kucharczyk (Szklarska),

2 – K. Stępień, Kleszcz, Prorok (Bolków), Dutczak (Chełmsko), Młodziński, Ignaczak (Janowice), Charko (Jelenia Góra), Szaciłło, Szaraniec (Kowary), Wilczyński (Łomnica),  Kosiorowski, Wowk, Kaczmarczyk  (Marciszów), Janisz, Migacz (Przedwojów), Nosal (Szklarska), Sielach, Kułakowski, Krajewski, Szczepankiewicz, (Świerzawa), Dumicz, Lidke, D. Skorupa (j.), Ślusarczyk (Wojcieszów),  Dębski (Wolbromek),