Morderczy wyścig na Śnieżkę

Roweren na Śnieżkę

Ponad 200 śmiałków ukończyło pierwszy Wjazd Rowerem na Śnieżkę. To impreza charytatywna.

Uczestnicy mieli do pokonania morderczą trasę o długości 14 kilometrów, ale o sporym przewyższeniu – około tysiąca metrów. Momentami nachylenie trasy sięgało 13%. Zawodnicy wystartowali z okolic restauracji Bachus (około 600 m n.p.m.) i jechali przez Orlinek, obok Świątyni Wang, Strzech Akademickiej, przez Równię pod Śnieżką.

W licznie obsadzonej kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Sulek z Jaworzyny Śąskiej z czasem 0:57:36. Drugie miejsce zajął Patryk Kaczmarczyk ze Szklarskiej Poręby, który na mecie był 81 sekund później (czas 0:58:57). Trzeci był Łukasz Derheld z Gdyni z czasem 1:03:42. Wsród kobiet zwyciężyła Strychar Minika (Wrocław) z czasem 1:22:28, przed Joanną Nadborską (Zielona Góra) z czasem 1:22:44. Trzecie miejsce zajęła Joanna Liczner (Wroclaw) z czasem 1:29:07.

Imprezę zorganizowali Rotary Klub Karpacz Karkonosze wspólnie z Urzędem Miasta Karpacz i Karkonoskim Parkiem Narodowym. Impreza miała charakter charytatywny – cały zysk będzie przeznaczony przede wszystkim na realizację programu edukacyjnego dla młodzieży.