Politechnika Wrocławska i AWF Katowice mistrzami Polski kolarstwie górskim

Zawodnicy Politechniki Wrocławskiej zdobyli drużynowo akademickie mistrzostwo Polski w kolarstwie górskim. Wśród kobiet najlepsze były reprezentantki AWF Katowice.

Zawody rozegrano dzisiaj na trasie w Parku Paulinum w Jeleniej Górze. Kolarze Politechniki zdecydowanie wyprzedzili kolegów z Politechniki Poznańskiej, którzy uplasowali się na drugim miejscu. Trzecie miejsce na podium zajęła Wszechnica Świętokrzyska, w szeregach której jechał Marek Konwa – bezwzględnie najlepszy zawodnik tegorocznych mistrzostw.

Tuż za podium uplasowała się Politechnika Warszawska, która była gorsza od Wszechnicy zaledwie o punkt.

Wśród pań zwyciężyły reprezentantki AWF Katowice, na drugim miejscu były panie z Uniwersytetu Warszawskiego, a na trzecim – Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Studenci

W kategorii mężczyzn sklasyfikowano 33 uczelnie (wystartowało 118 zawodników), w kategorii kobiet – 16 (43 zawodniczki). Niżej podajemy wyniki i nazwiska zawodników, którzy zapracowali na wynik drużyny.

mężczyźni

1. Politechnika Wrocławska – 21 pkt. (Piotr Kurczab – 2 miejsce, Marcin Kawalec – 3, Patryk Kaczmarczyk 16)

2. Politechnika Poznańska – 36 pkt. (Michał Górniak – 9, Michał Kowalczyk – 13, Paweł Górniak - 14)

3. Wrzeschnica Świętokrzyska – 38 pkt. (Marek Konwa – 1, Adrian Kucharek – 10, Piotr Sztobryn - 27)