W meczu Niesobskich górą Łukasz

W dolnośląskich derbach II ligi mężczyzn koszykarze KS Sudety doznali przed własną publicznością porażki 60:75 z wałbrzyskim Górnikiem. W środowy wieczór przeciwko sobie zagrali bracia Niesobscy. Skuteczniejszym pod koszem okazał się lider jeleniogórskiego zespołu, młodszy z rodzinnego klanu, Łukasz (rocznik 1985), który zdobył 27 punktów, do przerwy 18. Jego brat Rafał (rocznik 1982), trafił za 16 punktów.

Prowadzona przez trenera Arkadiusza Chlebdę i wspomagana przez grupę przyjezdnych fanów drużyna wicelidera grupy D doskonale wykorzystała minuty słabszej dyspozycji zawodników Sudetów. Po pierwszej kwarcie 22:21, w drugiej (12:21) mieli serię 12:0 i dwunastopunktowe prowadzenie. W kolejnych „ćwiartkach” (12:14, 14:19) Górnik wygrywał 56:46 i 65:46. Celnie rzucał były koszykarz Sudetów, skrzydłowy gości Bartłomiej Józefowicz (16). Niedawny gracz Spartakusa JG, środkowy Marcin Rzeszowski zaliczył dwa „oczka”.

Dla pokonanych punktowali Jarosław Wilusz 10, Paweł Minciel i Bartosz Taraszkiewicz po 6, Aleksander Raczek 5, Karol Wojciul 4 i Artur Czekański 2.