XII kolejka A klasy Grupa I

Orzeł Lubawka - Orzeł Wojcieszów 2:6 (2:2)

Bramki:  Adamowicz (2) dla Lubawki; K. Janc (3), M. Firlej (2), Szwaja dla Wojcieszowa

1946 Chełmsko Śląskie - Piast Bolków 2:1 (1:1)

Bramki: Gryzło, Nowak dla Chełmska; Karkowski dla Bolkowa

Czerwona kartka: Kościelecki (87. min.; Bolków; 2 ż.)

Victoria Czadrów - Pagaz Krzeszów 3:6 (2:3)

Bramki: Kurek, Łatka, Bitniak dla Czadrowa; Zarzecki (2), Ł. Kraszewski, G. Kraszewski, Kulpa, Zasada dla Krzeszowa

Lechia Piechowice - Chojnik Jelenia Góra 2:1 (0:1)

Bramki: Myjak, Pogożała dla Piechowic; Seta dla Jeleniej Góry

KS Łomnica - Woskar Szklarska Poręba 3:1 (1:0)

Bramki: Wilczyński, Milinowicz, Kostka dla Łomnicy; Woźniczak dla Szklarskiej Poręby

Kwarc Pisarzowice - Czarni Strzyżowiec 1:2 (1:0)

Bramki: Matujza dla Pisarzowic; Romaniak, S. (Beno) Pachota dla Strzyżowca

Orzeł Mysłakowice – Nysa Wolbromek 3:2 (2:0)

Bramki: Szczotka (2), Szczepkowicz dla Mysłakowic; Kleszcz, R. Pawlak dla Wolbromka

Lider I grupy nie skończył jesiennej rundy rozgrywek bez porażki. W ostatnim meczu uległ Orłom z Wojcieszowa. Porażka nie jest może wielką niespodzianką, ale jej rozmiar już tak. Inna sprawa, że gospodarze zagrali bardzo słabo, jak to ujął ich trener – wyglądali, jakby widzieli się na boisku po raz pierwszy. Cień nadziei pojawił się na początku drugiej połowy, gdy gospodarze wyrównali, potem jednak grał już tylko Wojcieszów. Efekt jest taki, że w czołówce I grupy różnice punktowe są niewielkie, co zapowiada ciekawą rundę rewanżową.

Bardziej wyrównany był mecz innych czołowych drużyn: Chełmska i Bolkowa. Przeważającym zespołem byli gospodarze, ale w Piaście świetnie spisywał sie bramkarz. Ale także bolkowianie mieli swoje szanse i mogli pokusić się o choćby punkt zdobyczy.

Sporo bramek obejrzeli kibice w Krzeszowie, ale ci sympatyzujący z gospodarzami nie mogli być zadowoleni. Victoria pola rywalom dotrzymywała tylko w  pierwszej połowie. Po zmianie stron grał już tylko Pagaz.

Bardzo wyrównany mecz rozegrały drużyny Lechii i Chojnika. W pierwszej połowie to goście przeważali i wygrywali. W drugiej części widać było wyraźnie jak  jeleniogórzanie opadają z sił (ciągle braki kadrowe), co skrupulatnie wykorzystali goście.

W Łomnicy drużyna dłużej utrzymująca się przy piłce był Woskar, jednak to rywale pierwsi zdobyli bramkę. Po zmianie stron Woskar wyrównał, ale dwie minuty później Łomnica znów prowadziła, a po kolejnej minucie podwyższyła wynik. Po takich ciosach Woskar już się nie podniósł.

W pojedynku dwóch drużyn bardzo potrzebujących punktów Kwarcu i Czarnych, górą Strzyżowianie, choć po pierwszej połowie się na to nie zanosiło. W Pisarzowicach winą za swoje miejsce w ligowej tabeli obarczają sędziów: - w meczu z Wolbromkiem, trzy gole dla rywali ze spalonych; z Bolkowem karny z kapelusza dla Piasta; teraz nieuznana bramka, choć piłka minęła linię bramkową i rzut wolny, choć należał nam się karny… W Strzyżowcu odpowiadają: - jaki karny? Jaka nieuznana bramka? Cos im się chyba przewidziało.

Niespodziewany wynikł padł też w Mysłakowicach, gdzie miejscowy Orzeł pokonał Nysę Wolbromek, prowadząc już nawet 3:0.  Końcówka należała jednak do gości, którzy zmusili miejscowych zmusili momentami do wręcz rozpaczliwej obrony. Pogoń za wynikiem Nysie nie powiodła się jednak – zabrakło czasu i jednej bramki.