Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o uprawę ziela konopi oraz handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi w różnej fazie wzrostu oraz ścięte rośliny, z których można uzyskać ponad 3000 porcji handlowych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uprawę ziela konopi oraz handel narkotykami.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że w lesie w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego zorganizowana została uprawa ziela konopi

W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu oraz ścięte rośliny, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Policjanci zatrzymali również 43-latka, właściciela plantacji, który pielęgnował rośliny. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać ponad 3000 porcji handlowych – informuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna zajmował się handlem narkotykami.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 7 sierpnia jeleniogórski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

FOT. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.