Za groźby kierowane pod adresem swojej siostry oraz podpalenie niezamieszkałego budynku należącego do pokrzywdzonej odpowie 38 – letni mężczyzna.

Wczoraj ( 21 lipca) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policji i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

18 lipca 2021 roku oficer dyżurny lwóweckiej policji otrzymał informację o tym, że na terenie gminy Mirsk płonie budynek. Właścicielka nieruchomości wskazała, że sprawcą podpalenia może być jej brat.

– Tego samego dnia wskazany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby przedstawić mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynku, który został doszczętnie spalony – informuje sierż. Olga Łukaszewicz z KPP Lwówek Śląski

Kolejny zarzut dotyczył gróźb. 38- latek groził swojej siostrze pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za nękanie, które budzi realne poczucie zagrożenia przewidywana jest kara nawet do 8 lat pozbawienia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.