22 dzieła sprzedane!

22 dzieła sprzedane!

22 z 88 wystawionych na licytację prac udało się sprzedać podczas pierwszej aukcji dzieł sztuki artystów z regionu, przeprowadzonej w sobotę, 19 maja, w jeleniogórskiej galerii BWA. W licytacji uczestniczyło 18 osób. Z wszystkie wylicytowane prace zapłacono łącznie około 30 tys. zł.

Aukcja była okazją nie tylko do zakupu atrakcyjnych dzieł sztuki, ale przede wszystkim do promowania lokalnego środowiska artystycznego. W sali ekspozycyjnej BWA przygotowano specjalny podest dla prowadzącego licytację, był, oczywiście, młotek, słowem – prawie jak w domu aukcyjnym.
To pierwsza taka aukcja w Jeleniej Górze. Poprzedziła ją ekspozycja licytowanych dzieł na stronie internetowej i kilkudniowa prezentacja prac w BWA. Swoje prace na aukcję przeznaczyło wilu artystów związanych z regionem jeleniogórskim: Małgorzata Bączek, Andrzej Boj Wojtowicz, Urszula Broll, Beata i Marcin Chlebowscy, Krzysztof Figielski, Zbigniew Frączkiewicz, Ewa Gerczuk-Moskaluk, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Jerzy Jakubów, Ewa Jonas, Teresa Kępowicz, Alicja Kołodziejczyk, Matylda Konecka, Janusz Konecki, Beata Kornicka-Konecka, Jerzy Kryszpin, Kamila Krzyżaniak, Teresa Kwiatkowska, Maciej Lercher, Patryk Lewkowicz, Marzena Menażyk, Tomasz Mielech, Mariusz Mielęcki, Dariusz Miliński, Janusz Motylski, Joanna Ratajczak-Kurowicka, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska, Sandra Rzeszutek, Lidia Sokal-Trybalska, Jan Supersom, Zbigniew Szumski, Alicja Szymańska, Agnieszka Ślipko-Strzałkowska, Grzegorz Szymczyk, Paweł Trybalski, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz, Ryszard Tyszkiewicz, Ryszard Zając.

Do kupienia było malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika, rysunek i szkło artystyczne. Ogółem w ofercie znalazło się 88 dzieł. Organizatorzy podkreślali spore zainteresowanie wydarzeniem. Przygotowane na licytację prace oglądało wiele, wśród których byli i tacy, którzy nigdy wcześniej nie bywali w BWA. Niestety zainteresowanie zwiedzających nie przełożyło się na duże zakupy. Do licytacji przystąpiło ostatecznie 18 osób. Sprzedano 22 dzieła za łączną sumę blisko 30.000 zł. Z tej kwoty 15 procent zostanie przeznaczone na cele statutowe BWA, 85 procent – zostanie przekazane artystom.
Organizatorzy już zapowiadają kolejne aukcje. Najbliższa odbędzie się najprawdopodobniej w październiku tego roku. 

Komentarze (2)

Gratulacje, powiało światem!

Brawo! Wspaniała informacja

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.