Afera plakatowa – oświadczenie senatora

Fot. Twitter

Dużym rezonansem odbiły się sformułowane wczoraj (8 lipca) przez KWW Rafała Trzaskowskiego podejrzenia wobec senatora PiS Krzysztofa Mroza i dyrektora jeleniogórskiego WORD-u Wojciecha Leszczyka, że mieli oni przed I turą zaklejać plakaty wyborcze Rafała Trzaskowskiego. Dziś pojawiają się kolejne oświadczenia w tej sprawie.

Wczoraj w rozmowie z nami senator Mróz jednoznacznie nie zaprzeczył, że taka sytuacja mogła mieć miejsce. Dzisiaj przysłał także do naszej redakcji oświadczenie, w którym neguje oskarżenia.

(…) Na przedstawionych zdjęciach nie ma śladu niszczenia przeze mnie jakichkolwiek materiałów wyborczych. Jestem widoczny na jednym zdjęciu, gdzie stoję z plikiem plakatów. Formułowanie zarzutów na podstawie jednej fotografii jest karygodne i odbieram je wyłącznie w kategoriach brudnej walki wyborczej ze strony sztabu pana Rafała Trzaskowskiego. Jestem, jak wiele innych osób w Jeleniej Górze, zaangażowany w kampanię wyborczą pana prezydenta Andrzeja Dudy, także poprzez rozklejanie plakatów wyborczych. Robię to jednak zgodnie z obowiązującym prawem - plakaty wyborcze umieszczane są wyłącznie w miejscach legalnych i ogólnodostępnych. Sugerowanie czegoś innego, bez żadnych podstaw i dowodów jest przejawem wyłącznie czarnej kampanii prowadzonej przez sztab Rafała Trzaskowskiego, którego przedstawicielem w Jeleniej Górze, jak się okazało, jest prezes jednej z miejskich spółek.
Abstrahując od powyższej sytuacji, która dotyka mnie osobiście, mimo że jedyną moją "winą" jest przebywanie w zasięgu kamery monitoringu, pozostaje zasadnym pytanie na jakiej podstawie osoby postronne weszły w posiadanie zapisów monitoringu miejskiego. Jako osoba publiczna mam świadomość, że moje działania mogą być przedmiotem zainteresowania opinii społecznej. Nie może być jednak tak, że na podstawie nieprawdziwych zarzutów, publikuje się wizerunek mój oraz innej osoby sugerując łamanie prawa. Wszystkie te działania mają na celu, z jednej strony, uderzenie w prezydenta Andrzeja Dudę na finiszu kampanii wyborczej, z drugiej zaś, zniesławienie mojej osoby. Informuję, że wszelkie próby pomawiania i dyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej spotkają się ze zdecydowanymi działaniami, zmierzającymi do wyegzekwowania przysługujących mi praw
– pisze Krzysztof Mróz.

Na portalach internetowych pojawiło się też oświadczenie Wojciecha Leszczyka, który w podobnym tonie zaprzecza, by zaklejał plakaty i również zapowiada, podjęcie kroków prawnych.

Wątpliwości, które teraz się pojawiają, mogłoby nie być, gdyby policja szybko wyjaśniła sprawę. 10 dni – zwłaszcza, gdy ma się świadomość, że sprawa ma wymiar polityczny - powinno wystarczyć funkcjonariuszom, na stwierdzenie czy pod powieszonymi na Placu Piastowskim plakatami Andrzeja Dudy znajdują się plakaty Rafała Trzaskowskiego (ustalenie osób i miejsca zarejestrowanych na monitoringu, wydaje się jeszcze prostsze). Gdyby to zrobiono już widzielibyśmy, czy obaj prominenci popełnili wykroczenie, czy też kierowane wobec nich oskarżenia są zupełnie bezpodstawne.

Komentarze (34)

Hejter czaskowski sprzeda Polskę jak sprzedał Warszawę firmom niemieckim francuskim itd.

PiS już całkiem zszedł na psy, że senator RP lata po nocy i klei plakaty. Wstyd dla Ojczyzny. Dlatego w niedzielę wysyłamy tych państwo Dudów na emeryturę...

Ty łapserdaku zszedłeś na psy. Pożycz od sąsiada składaka i podjedź do Cieplic, a zobaczysz na banerze A. Dudy 2 plakaty warszawskiego goowniarza. g**** lizodoop pan Stożek, pieprzony sługus Ratusza robi z was debili. Oczywiście tylko tych którzy jeszcze debilami nie są

a co ci sie nie podoba w składaku. Jeżdże na skłądaku Wigry już od ponad 20 lat i wszystko działa super a moja siostra w tym czasie wymieniła chyuba z kilkadziesiąt MTB bo tak sie sypią. Wigry z lat 90-tych jest niezły ale egzemplarze z lat 70-tych są już w ogóle nie do zajeżdżenia. Znam sie na rowerach i powiem ci, że od lat 70-tych technia rowerowa sie tylko cofa.

Absolutnie nic nie mam przeciw skladakom.Bardzo żałuję ,że oddałem rowery córek które zapewne służyłyby do dzisiaj. Za składakami przemawia to ,że są niezawodne i tanie Pluję nie na rowery a na zwolennikow warszawskiego goowniarza

Trzaskowski to jest pusty dzban i każdy może tam nalać swoją treść i swoją treść z niego wyciągnąć. Wszystko Wam wyśpiewa, cytując klasyka. To jest po prostu taki człowiek do wynajęcia. Przypominam wszystkim, że dwa lata temu przysięgał Warszawiakom, że kadencję jako prezydent Warszawy poświęci tylko i wyłącznie Warszawie i Warszawiakom. On w ogóle za wiele nie wie. Gdyby go jeszcze zapytać o dochód narodowy, to by w ogóle by zbaraniał. To jest człowiek, który nie ma pojęcia o tym, jak działa państwo. To jest zwyczajnie polityk złotousty, który nie mówi o swoim programie, czy o sposobach prowadzenia Polski. On mówi ciągle o PiSie. Ciągle o Andrzeju Dudzie mówi, ale nie o sobie.

[quote=Olo ]Hejter czaskowski sprzeda Polskę jak sprzedał Warszawę firmom niemieckim francuskim itd.[/quote]
I na końcu sprzeda Jarosława....

Ciągłe mówienie przez czaskowskiego o PiSie i prezydencie Dudzie, to taka standardowa zagrywka, żeby odwrócić uwagę słuchaczy od jego własnych braków, braku programu, afer Platformy Obywatelskiej, z której się wywodzi.

Takiego wstydu juz dawno nie bylo!!!!!!!!!!!
Ale dla pisu to normalne!!!! a dla was Ludzi pisowskich ,myslacych takze ??? no nie wierze!

Chciałbyś dostać od Rafałka kartę LGBT :)

To chore narodowo socjalistyczne pis.bolszewickie państwo zaczyna być niebezpieczne.
Jak zachowa się Służba Ochrony Państwa, gdy porwany zostanie prezydent? Na to pytanie miała dać odpowiedź akcja, którą planowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" fikcyjne "porwanie" miało być przeprowadzone za zgodą Andrzeja Dudy.

Przetrzymywanie przez jeleniogórskich milicjantów postępowania w sprawie ewentualnego zaklejania plakatów wyborczych przez senatura Mroza i jeleniogorskiego kacyka pisowskuego Leszczyńskiego przypomina mi postępowanie po wygranych wyborach w 1933 roku brunatnych koszul SA. Wtedy postępowania przeciwko bojówkarzom Adolfa Hitlera były umarzane bądź oskarżeni poplecznicy Hitlera byli uniewinniani. Cała siła i energia nowego brunatno socjalistycznego państwa została skierowana przeciwko Żydom komunistom i homos.ek.sualistom przy akceptacji niemcow. Źle się dzieje nad Wisłą. Milicja stała się zapleczem rządzącej narodowo socjalistycznej partii PiS.

Duda i Trzaskowski to jedno zło

Duda jest prezydentem Polaków, a Trzaskowski kandydatem byłych właścicieli Ten Kraju. Dlatego tak cisną, żeby było tak jak było :)

Senator Mróz unika jasnej odpowiedzi. Zamiast "nie zaklejałem plakatów Rafała Trzaskowskiego", kluczenie typu "Na przedstawionych zdjęciach nie ma śladu niszczenia przeze mnie jakichkolwiek materiałów wyborczych. Jestem widoczny na jednym zdjęciu, gdzie stoję z plikiem plakatów..."

Bo senator Mróz najpierw poszedł z kumplem na nocną robotę a jak trzeba będzie ewentualnie ponieść konsekwencje to już tylko kumpel nie on, on tylko trzymał w ręce plakaty.
Taki to już charakter tych prawych i sprawiedliwych "prawdziwych Polaków" (tak o sobie przecież mówią)co to bez przerwy z Bogiem, honorem i ojczyzną na ustach.

"Rzeczpospolita": Planowano fikcyjne porwanie Andrzeja Dudy.
mb
09.07.2020 15:31
Andrzej Duda miał zostać fikcyjnie porwany, aby sprawdzić, jak działa Służba Ochrony Państwa - podaje "Rzeczpospolita". Miało się to odbyć za zgodą prezydenta.

Czyżby duda chciał się urwać do Leśnego r***dła albo do Jolki?

Leśne r. i ta Jolka to ta sama osoba.

Na miejscu pana Mroza, będąc senatorem,nie poniżył bym się do ukradkowego, po nocy, zaklejania plakatów swoich politycznych przeciwników! Nie pozwolił by mi na to mój honor, jako człowieka i senatora! Ubywa zwolenników PiS i trzeba zająć się niewdzięczną robotą własnoręcznie... czy Prezes to doceni?

Przekaz POKOmunistów jest jeden: Wy POgardzani przez nas POdludzie, głosujcie na Trzaska, bo to leży w waszym interesie :)

Autor artykułu pisze, że gdyby policja stanęła na wysokości zadania to powinna to szybko wyjaśnić czy p.Mróz zaklejał czy nie zaklejał plakatu Trzaskowskiego, tymczasem wyjaśnia już 10 dni i nie może wyjaśnić.
W kwestii policji oraz tego komu ona służy odsyłam na portal o2 (wystarczy wpisać Suwałki), nagranie z akcji policji na wiecu Dudy - 7 policjantów na jedną mikrą kobietę a jeden z nich stosuje chwyt za gardło.
Obejrzyjcie to sobie i zastanówcie się czy w takim kraju chcecie żyć.

To nie był zwykły chwyt za gardło tylko ucisk tętnicy szyjnej. Może doprowadzić do błyskawicznego omdlenia udaru, może też spowodować śmierć.

Ten milicjant to potencjalny zabójca.

Mnie uczono takiego obezwładniania w wojsku. Jako elementu sztuki zabijania wroga.

[quote=PiS.bolszewik.Czekista ]To nie był zwykły chwyt za gardło tylko ucisk tętnicy szyjnej. Może doprowadzić do błyskawicznego omdlenia udaru, może też spowodować śmierć.

Ten milicjant to potencjalny zabójca.

Mnie uczono takiego obezwładniania w wojsku. Jako elementu sztuki zabijania wroga.[/quote]

A z wojska POszedłeś do SB ?

Wyrzucili go, bo jak zaczęli strzelać, to narobił w POrtki :)

Szlam i wodorosty, tyle zostało z dobrej zmiany.

Mróz się poniżył i nie ma honoru tylko sieczkę we łbie.Po wyborach pójdzie do łopaty i zarobi ciężką pracą uczciwe pieniądze.

dziwnym trafem, PiS wiele rzeczy robi tylko nocami

[quote=ghość]dziwnym trafem, PiS wiele rzeczy robi tylko nocami[/quote]

Aaa pamiętasz film "NOCNA ZMIANA"?
I jego aktorów....

Jeden z tych aktorów został nawet królem Europy. Pewnie dlatego, że umiał POliczyć głosy.

Narodowo socjalistyczne pis.bolszewickie ryje pełne kwiecistego patriotyzmu. W rzeczywistości obłudnicy i cuchnący łajnem kłamcy.

Minister Błaszczak na Twitterze obiecał pomoc weteranom w sądach. Nie zrobił nic. Generał: „Hańba”

//www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sprawa-szeregowego-manczaka-blaszczak-nie-dotrzymal-obietnicy/m1x33x1,79cfc278

Normalne, standardowe działania wyborcze spotykane w cywilizowanych krajach ( u nas początki).
Jeśli to prawda, to Mróz ( którego alergicznie nie trawię) nareszcie zadziałał z jajami!

Tylko i wyłącznie Pis, tylko i wyłącznie Pan Andrzej Duda, a Pan Mróz nie poniżyby się, to Wspaniały człowiek. Z kad te Pelowcy się wzięli.

Kamera przyłapała pisowca? No to każdego trzeba pozwać, bo szkalują, kamerę pierwszą pozwij.

***** ***

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.