Awans KPR-u do 1/4 finału Pucharu Polski

Po raz pierwszy od kilku ostatnich lat szczypiornistki z jeleniogórskiego klubu zakwalifikowały się do ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet. Przed własną publicznością zespół KPR-u wygrał z dziesiątym w tabeli ekstraklasy chorzowskim Ruchem 22:20,ale nie było to gładkie zwycięstwo. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały też KPR Kobierzyce, Start Elbląg, AZS Koszalin i UKS PCM Kościerzyna. Dołączą do nich drużyny z europejskich pucharów: MKS Perła Lublin, SPR Pogoń Szczecin i Metraco Zagłębie Lubin.

Na przerwę wieczornego, środowego (16 stycznia), pojedynku ze Ślązaczkami „żółto – niebieskie” schodziły przy małym wyniku 9:8. To efekt licznych strat piłki przez zawodniczki obu ekip oraz skutecznych interwencji bramkarek Filończuk i Kuszki. Ciekawiej było po zmianie stron boiska. Podopieczne trenera Michała Pastuszko kontrolowały przebieg wydarzeń i powiększyły bramkową przewagę z 12:9 (35 minuta) do wyniku 21:16 w 54. minucie meczu. W końcówce piłkarki z Chorzowa zmniejszyły rozmiary porażki do dwóch goli.

Pucharowy mecz był strzeleckim popisem zawodniczki KPR-u z rocznika 1996, Aleksandry Oreszczuk. Zdobyła aż 10 bramek. Jak sama mówiła po meczu, poprawiła swoją skuteczność, wszystkie gole zawdzięcza jednak dobrym podaniom piłki od klubowych koleżanek. Po nich Ola doskonale wykorzystała sytuacje sam na sam z bramkarkami Ruchu. Pozostałe zwycięskie bramki strzeliły Aleksandra Tomczyk 3, Małgorzata Jurczyk i Karolina Kanicka 2, Oktawia Bielecka, Natalia Najdek, Sylwia Jasińska, Martyna Żukowska i Izabela Świerżewska po 1.

Dzisiaj, 17 stycznia, w warszawskiej siedzibie ZPRP rozlosowano pary Pucharu Polski. O półfinał jeleniogórzanki muszą powalczyć z liderkami Superligi z lubińskiego Zagłębia. Mecz zaplanowano w środę, 13 lutego o godzinie 18.30 w hali przy ulicy Złotniczej. Jest o co grać. Zespoły finalistek dostaną nagrody finansowe.