Barcinek prowadzi w wielkim finale

Zespół ARF Barcinek zwyciężył po tie breaku z Uniwersytetem w pierwszym meczu finałowym Jeleniogórskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Goście prowadzili już 2:1 w setach, ale zespół z Barcinka nie odpuścił czwartego seta a w tie breaku nie dał się złamać rywalom.

ARF Barcinek - UNIWERSYTET 3:2 (25-17; 23-25; 27-29; 25-21; 15-13)

Drugie, decydujące spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.15. w sali sportowej UE przy ul. Nowowiejskiej 3.

Zwycięzcą rozgrywek zostanie zespół który w dwumeczu zdobędzie więcej punktów .Mecze finałowe są punktowane tak samo, jak w fazie zasadniczej tj. spotkanie wygrywa zespół , który wygra trzy sety.

Zwycięzca otrzymuje:

- trzy punkty za zwycięstwo 3-0 lub 3-1

- dwa punkty za zwycięstwo 3-2

Przegrany otrzymuje:

- jeden punkt za porażkę 2-3

- zero punktów za porażkę 0-3 lub 1-3

W utworzonej po dwumeczu tabeli w przypadku takiej samej liczbie zdobytych punktów o zwycięstwie decyduje tzw. złoty set grany do 15 z przewagą dwóch punktów.