Bardzo trudno dojechać autem do Jakuszyc

Bardzo trudno dojechać autem do Jakuszyc

Olbrzymie korki tworzyły się dzisiaj (19.02) na trasie ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Powodem była oblodzona nawierzchnia, ciężarówki mające problemy z podjazdem oraz zamknięcie na kilka godzin przejazdu do czeskiego Tanvaldu. Meteorolodzy przewidują, że  ślisko na drogach będzie także jutro.

Na trasie do Jakuszyc ruch był szczególnie duży, gdyż w czasie ferii wiele osób chciało dojechać na Polanę Jakuszycką i dalej do Harrachova na narty. Dojazd utrudniał wprowadzony po godz. 13.00 przez Czechów zakazu ruchu na trasie Harrchov - Tanvald dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Z powodu dużych opadów śniegu ciężarówki nie mogły podjechać do byłego przejścia granicznego w Jakuszycach i blokowały trasę dla innych pojazdów. W korkach stało się kilkadziesiąt minut. Po godz. 15.00 ruch udrożniono i auta powoli ruszyły.

Jutro (20.02) w Czechach nadal prognozują opady śniegu i deszczu ze śniegiem i przewidują oblodzenie na drogach oraz ostrzegają przed trudnymi warunkami turystów wybierających się autem w Karkonosze.

Komentarze (8)

U sąsiadów normalka a u nas lament.

Z tego kraju można spierzać innymi drogami.

Spieprzać

No to spieprzaj.

Ja wolałbym pociągiem taniej i w Jakuszycach nie muszę płacić za parking cholendarnych cen.

W sezonie w ogóle ruch ciężarówek powinien być zakazany na drodze do Jakuszyc.

Trochę to dziwne, że zima może zaskoczyć drogowców w środku zimy.

Historia znana od lat a tiry dalej tam się pchają.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.