Brydżowa trzydniówka

Brydżowa trzydniówka

Kolejna, już  XVII Trzydniówka Bolesławiecka w Brydżu Sportowym przeszła do historii.
Była to rzeczywiście impreza, która pokazała zupełnie inną jakość zarówno od strony organizacyjnej jak i czysto sportowej. Po raz pierwszy w Bolesławcu zawody brydżowe rozgrywane były przy pomocy w pełni elektrycznego systemu zapisu wyników. Wyniki wpisywane do urządzeń tzw. ”pierniczków”, które drogą radiową trafiały do centralnego komputera dzięki czemu wyniki turnieju były znane tuż po rozegraniu ostatniego rozdania.

Atrakcyjne nagrody oraz doskonałe warunki gry sprawiły, że do Bolesławca zjechało blisko 200 zawodników  z całej Polski , w tym reprezentanci Polski oraz Drużynowi Mistrzowie Polski! Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wicestarosta  Stanisław Chwojnicki.

W rywalizacji sportowej bardzo  dobrze w silnej stawce  zaprezentowali się zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego. W pierwszym turnieju o Puchar Jana Cołokidziego doskonałą II lokatę zajęli Krzysztof Grela z Tadeuszem Kowalikiem.
W kolejnym turnieju o Puchar Starosty Bolesławieckiego na trzecim miejscu podium stanęli Jarosław Molenda z Jerzym Olenderkiem. Również ta para spisała się doskonale w głównym turnieju par o Puchar Prezydenta Miasta Bolesławca zajmując trzecią lokatę.
W klasyfikacji kongresowej w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech bolesławian.
Jarosław Molenda z Jerzym Olenderkiem  reprezentujący Bolesławiecki Klub Brydżowy zajęli 7-8 lokatę a tuż za nimi uplasował się Marian Kupnicki (drużynowy Mistrz Polski z drużyny INEA Poznań).  

Całe zawody wygrali ex aequo  Joanna Krawczyk  - reprezentantka Polski (AZS UW TECHNIKUM GASTRONOMICZNE Warszawa) i  Mikołaj Taczewski (Piast Gliwice) grając w parze we wszystkich turniejach,  wyprzedzając Piotra Ilczuka (Wrocław) i Jacka Leśniczaka (Hamburg – Niemcy).

Najlepszą zawodniczką była Małgorzata Turska –Marcinowska, zawodnikiem młodzieżowym Michał Klukowski (Wrocław) – 12 lat, juniorem Wojciech Gaweł (Wrocław).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.