Czas na Kluczyki - Nagrody Kulturalne NJ

Czas na Kluczyki - Nagrody Kulturalne NJ

O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, Złoty Kluczyk i Wytrych do Serc Publiczności zadecyduje Kapituła Srebrnych Kluczyków, redakcja „Nowin Jeleniogórskich” i Wy, Drodzy Czytelnicy. W tym roku rozszerzamy dotychczasowy plebiscyt na najpopularniejszego aktora/ aktorkę scen jeleniogórskich i formułę nagród przyznawanych przez Kapitułę Srebrnych Kluczyków. Teraz będzie można głosować na artystów z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki.

Termin Gali, na której rozdamy nagrody, pozostaje bez zmian - 27 marca, Międzynarodowy Dzień Teatru. Teatr łączy w sobie wszystkie dziedziny sztuki. Dzień teatru jest najbardziej rozpoznawalnym świętem artystów. Nagrody teatralne przyznawane przez Kapitułę Srebrnych Kluczyków stały się tradycją. Ale potrzeba rozszerzenia formuły plebiscytu na inne dziedziny sztuki jest wyraźna. Region jeleniogórski kryje bowiem w sobie genius loci przyciągający artystów wielu dyscyplin sztuki, kreujących różne zdarzenia zasługujące na wyróżnienie.

 

Na Gali Nagród Kulturalnych rozdamy Kluczyki w kilku kategoriach. Złoty Kluczyk 2014 - Specjalną Nagrodę Nowin Jeleniogórskich – redakcja przyzna za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące naszym zdaniem na szczególne uhonorowanie.

 

Kapituła Srebrnych Kluczyków w nieco zmienionym składzie przyzna Srebrne Kluczyki w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2013 do marca 2014), najlepsza kreacja aktorska, a także w nowych wskazaniach: sztuki wizualne, muzyka i zjawisko kulturotwórcze.

 

Do dyspozycji Kapituły jest zatem pięć Srebrnych Kluczyków za pięć wydarzeń i działań sezonu artystycznego 2013/ 2014 (od Gali do Gali).

Publiczność, widzowie, słuchacze, Wy, Drodzy Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich, tradycyjnie przyznacie w plebiscycie własną nagrodę – Wytrych do Serc Publiczności! Od dziś, 18 lutego 2014 roku aż do 10 marca 2014 roku, (do godz. 10.00) można wskazać artystę/ artystkę, którzy zasługują na tę szczególną, bo Waszą, nagrodę. Rozszerzając formułę plebiscytu, konsekwentnie proponujemy wskazania nie ograniczające się jedynie do artystów scen. Można zgłaszać kandydatury z całego regionu i ze wszystkich dziedzin sztuki: aktorów, muzyków, artystów sztuk wizualnych, animatorów kultury. Każde zgłoszenie koniecznie trzeba krótko uzasadnić.

 

Zgłoszenia, podpisane imieniem i nazwiskiem, przyjmujemy drogą mailową na adres: konkurs@nj24.pl lub na kuponach, które zamieszczamy w tym i kolejnym numerze „Nowin Jeleniogórskich”. Do kuponów prosimy dołączyć krótkie uzasadnienie.

W tym czasie można już też oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych już oficjalnie kandydatów do WYTRYCHA, których nazwiska publikować będziemy na naszym portalu internetowym www.nj24.pl i ukazujących się w tym okresie, kolejnych wydaniach Nowin Jeleniogórskich. Specjalną bramkę sms-ową uruchomimy z chwilą przyjęcia zgłoszenia pierwszej kandydatury, o czym niezwłocznie poinformujemy. Wówczas też na www.nj24.pl opublikujemy pełny regulamin głosowania smsowego.

 

Pierwszy etap typowania kandadatur i jednocześnie oddawania na nie głosów zamkniemy w poniedziałek, 10 marca, o godz. 10.00. W wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 11 marca 2014 roku (i równocześnie na www.nj24.pl) podamy nazwiska pięciu kandydatów nominowanych do Nagrody Wytrycha Publiczności, którzy w pierwszym etapie zbiorą najwięcej wskazań. Od tego momentu, przez dwa ostatnie tygodnie plebiscytu, czyli od 11 marca 2014 roku aż do 24 marca 2014 roku, będzie można głosować drogą smsową oraz pocztową, poprzez tradycyjne kupony, już tylko na wskazanych artysów nominowanych do nagród.

 

Do 11 marca 2014 roku czekamy także na wskazania kandydatów Srebrnych Kluczyków 2014, o których przyznaniu ostatecznie zadecyduje Kapituła Srebrnych Kluczyków. Zgłoszenia przyjmujemy droga pocztową i e-mailową (konkurs@nj24. pl) - od osób prywatnych, instytucji, stowarzyszeń, jednym słowem, od wszystkich odbiorców sztuki i działań kulturalnych.

 

Laureatów Nagród Kulturalnych poznamy podczas Gali w Teatrze Norwida, 27 marca 2014 roku. Wieczór uświetni gościnny spektakl komediowy „Showbizz” Petera Quiltera w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, ze scenografią Ryszarda Warcholińskiego i choreografią Ewy Kuklińskiej. Na scenie zobaczymy Monikę Dryl, Kamilę Samller, Dariusza Kordka, Ryszarda Kotysa, Włodzimierza Matuszaka. O czym jest spektakl? Wszystkich kręci showbiznes. Miłość i zdrada, ucieczka i pościg, nocne życie i romantyczne poranki. Jednak... czy w tym rozpędzonym świecie jest jeszcze miejsce na miłość i przywiązanie? Czy artyści to jeszcze zwykli ludzie? Trzeba obejrzeć spektakl, aby uzyskać odpowiedź.

 

Więcej o Gali i spektaklu w kolejnych numerach Nowin Jeleniogórskich. Współorganizatorem Gali jest Teatr im, Cypriana Kamila w Jeleniej Górze. Naszymi partnerami jest firma Ofir oraz kwiaciarnia U Esy-Floresy. Plebiscyt Nagród Kulturalnych czas rozpocząć. Czekamy na kandydatury!