Czesi znów triumfują w Biegu Piastów

Nasi południowi sąsiedzi zajęli wszystkie trzy miejsca na podium zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet w 33. Biegu Piastów. Był to zarazem debiut imprezy w cyklu Worldloppet – i to debiut bardzo udany.

Czesi po raz kolejny nie mieli sobie równych i świetnie radzili sobie w dość trudnych warunkach, przy mokrym śniegu. W kategorii mężczyzn szyki próbował im pokrzyżować jeleniogózanin Tomasz Kałużny, ale ostatecznie był czwarty, przegrywając o niecałe 3 sekundy z Radkiem Sretrem. Zwyciężył Rezac Stanislaw a drugi był Tomas Jakoubek. Wszyscy trzej pochodzą z Jablonca.

W kategorii kobiet także bezkonkurencyjne były Czeszki. Pierwsze miejsce zajęła Zuzana Kocumova, drugie – Klara Moravcova a trzecie – Helena Erbenova. Najlepsza Polska – Agnieszka Szymańczak z Wilkowic, była piąta.

Wysokie miejsce zajęła Ewa Szmel z Piechowic. Była trzecia wśród Polek na 46 km., ogólnie wśród pań zajęła 17. miejsce.
Ogółem 33. Bieg Piastów, w kategorii mężczyzn i kobiet, ukończyło prawie 1700 biegaczy.

W biegu na krótszym dystancie (26 km) świetnie spisali się zawodnicy z naszego regionu. Jakub Mroziński z Jeleniej Góry był drugi a Paweł Bagiński z Sosnówki – czwarty. Zwyciężył Austriak Josef Hosner a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Ogorzałek z Nowej Rudy. Wśród kobiet pierwsze dwa miejsca zajęły Czeszki, trzecie – Białorusinka. Z naszych reprezentantek warto odnotować 6. miejsce Moniki Judki z Lubawki, siódme Anny Stypczyńskiej i ósme Olgi Chorążyczewskiej. Obie pochodzą z Jeleniej Góry.

Tegoroczny Bieg Piastów można uznać za bardzo udany. Zawodnicy podkreślali ogromny postęp organizacyjny w porównaniu choćby z ubiegłym rokiem. Nie można było dać plamy, w końcu był to debiut imprezy w Worldloppet.