Divertissimo z Pławnerem!

Divertissimo z Pławnerem!

Piotr Pławner, jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, wystąpi ponownie w Jeleniej Górze! Już w najbliższy piątek, 16 maja, o godz. 19.00 zagra wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. 

Wytrawnym melomanom Piotra Pławnera specjalnie przedstawiać nie trzeba. Wirtuoz skrzypiec, cieszący się wielkim uznaniem na całym świecie, koncertujący z renomowanymi zespołami orkiestrowymi, znakomity kameralista, laureat wielu prestiżowych konkursów i nagród muzycznych, ceniony pedagog i juror konkursów instrumentalnych, od lat swoją grą zachwyca krytyków i publiczność w wielu krajach. Jeleniogórska publiczność usłyszeć mogła go choćby podczas jednego z koncertów XVII edycji festiwalu „Gwiazdy Promują”.
Tym razem Piotr Pławner pojawi się w jeleniogórskiej sali koncertowej w podwójnej roli – jak solista i dyrygent, który poprowadzi batutą naszych filharmoników. W programie piątkowego koncertu z jego udziałem trzy utwory: Divertimento D-dur KV 136 i Serenada D-dur KV 204 W. A. Mozarta oraz Koncert skrzypcowy d-moll F. Mendelssohna-Bartholdy'ego. Zapowiada się wielka muzyczna uczta w jeleniogórskiej filharmonii.
 

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 15 maja, po godz. 14.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie egzemplarza „Nowin Jeleniogórskich” z zapowiedzią tego muzycznego wydarzenia. Zapraszamy!  

Komentarze (2)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.