Duch świąt w Pałacu Łomnica

Duch świąt w Pałacu Łomnica

Kolędy, lukrowane pierniki, błyszczące choinkowe bombki, malowane obrazki – w Pałacu i Folwarku Łomnica rozpoczął się IX Kiermasz Adwentowy.

Jest bajecznie kolorowo, w powietrzu unosi się zapach grillowanych mięs, smażonych górskich serków, pierogów z mięsem i grzybami, oraz innych smacznych potraw. Stragany obwieszone są choinkowymi ozdobami, koralami, zabawkami, obrazkami, na przykrytych białymi obrusami stołach pysznią się słoje miodów, konfitur, suszonych owoców. Tłumnie przybyłych na kiermasz gości, wabi aromat grzanego piwa i innych tradycyjnych trunków. Wszędzie dookoła rozbrzmiewa radosna świąteczna muzyka, pomiędzy stoiskami przechadza się, podpierając złotym pastorałem, św. Mikołaj, dźwigając na plecach worek pełen upominków.

 

Przedświąteczny nastrój udzielił się wszystkim – turyści z Czech i Niemiec, jak i okoliczni mieszkańcy, wszyscy z zadowoleniem i uśmiechem zwiedzali kiermasz w Pałacu i Folwarku Łomnica. Niektórzy przyjechali kupić tu produkty, których próżno szukać w miejskich sklepach, inni przybyli po prostu po to by popatrzeć i nacieszyć się radosną atmosferą.

 

- To już dziewiąta tego rodzaju impreza. Z roku na rok gościmy coraz większą ilość wystawców, dziś zjechało się do nas ponad dziewięćdziesięciu. Mamy do zaoferowania wiele pięknych rzeczy, każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówiła w sobotę 30 listopada prezes Fundacji Dominium Łomnica, Joanna Dumin.

 

– Mamy warsztaty piernikowe i zdobienia bombek – dzieci uczą się jak zdobić pierniki, jak malować choinkowe bombki. Wszystko, co można na Kiermaszu nabyć, to produkty rodzime, regionalne, wytwarzane w tradycyjny sposób. Nie ma tu chińszczyzny, towarów produkcji masowej. Rękodzielnicy, producenci, gospodarstwa agroturystyczne, rozmaici artyści – to nasi wystawcy którzy zjechali się z całego Dolnego Śląska, a nieraz i z dalszych stron. Polska, katolicka tradycja świąteczna zaczyna się od 24 grudnia, ewangelicka od pierwszej niedzieli adwentu, kiedy na wieńcach adwentowych zapala się pierwszą świecę. My w odpowiedzi na potrzeby gości, połączyliśmy niejako obie te tradycje i sądzę, że ludziom się to bardzo podoba. – mówiła prezes fundacji Dominium Łomnica.

 

Kiermasz odbywa się w trakcie weekendów: 30 XI, 1 XII oraz 7-8 XII, w godz. 11.-17. W dniu 8 XII o godz. 14:00, aktorzy Teatru Maska, zaproszą Najmłodszych na spektakl Jaś i Małgosia.

Duch Świąt w Pałacu Łomnica (1).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (2).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (3).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (4).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (5).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (6).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (7).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (8).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (9).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (10).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (11).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (12).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (13).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (14).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (15).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (16).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (17).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (18).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (19).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (20).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (21).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (22).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (23).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (24).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (25).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (26).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (27).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (28).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (29).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (30).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (31).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (32).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (33).jpg
Duch Świąt w Pałacu Łomnica (34).jpg

Komentarze (1)

zdjęcie nr 10 bardzo fajne!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.