Dusza ludzka jest nieśmiertelna

Dusza ludzka jest nieśmiertelna

Księża apelują, by zamęt związany z zakupem zniczy i kwiatów nie przysłonił nam prawdziwego sensu nadchodzących dni Wszystkich Świętych i Wszystkich Wiernych Zmarłych. Te dwa święta mają być okazją do refleksji na sensem ludzkiego życia i chwilą wspomnienia bliskich zmarłych.

Wszystkich Świętych to w kościele czas modlitwy za wybranych zmarłych.

- W tym dniu szczególnie wspominamy nie tylko świętych, ale również wszystkich tych, którzy póki co nie zostali nimi jeszcze, ale wiemy już, że są zbawieni i przebywają w niebie - wszyscy orędownicy, którzy stanowią dla nas przykład do naśladowania. To za ich pośrednictwem staramy się uprosić Boga o potrzebne nam łaski. – wyjaśnia ks. Kamil Iwanowski z Kościoła św. Erazma i św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Przyjęło się więc, że ze względu na dzień wolny od pracy w tym właśnie czasie gremialnie odwiedzamy groby, zapalamy na nich świeczki i modlimy się za dusze zmarłych, mimo tego, że czynimy to z okazji święta, które następuje dopiero dzień później. Jego początek datuje się na X wiek naszej ery.

- Święto Wszystkich Wiernych Zmarłych jest okazją do odwiedzenia grobów najbliższych nam osób, refleksji nad życiem wiecznym i niezwykle krótkim w porównaniu z nim życiem doczesnym. To również czas na analizę czy warto wypełniać wolę Boga, aby w rezultacie stanąć u jego boku. Kościół przypomina w tym dniu jak ważna jest modlitwa za dusze zmarłych, zwłaszcza za te, które znajdują się w czyśćcu i czekają na zbawienie. W ten sposób możemy w pewien sposób przyspieszyć ich wędrówkę ku niebu – tłumaczy ks. Kamil Iwanowski.

Człowiek, który umiera, ma według Kościoła Katolickiego trzy drogi. Pierwsza prowadzi do bezpośredniego spotkania twarzą w twarz z Bogiem. Takiego bezpośredniego zbawienia dostępują ludzie, którzy wypełniali wolę Boga, będąc jeszcze na ziemi. Druga droga przewiduje wieczną karę potępienia w grzechu ciężkim. No i trzecie wyjście, zmarli czekają w czyśćcu na zbawienie i modlitwy wiernych. Przynoszone przez nas kwiaty są wyrazem naszej pamięci, a płomień w zniczach światłem Chrystusa, które ma na celu rozświetlanie ciemności grzechu.

Warto podkreślić fakt, który Kościół nie analizuje, a jednoznacznie stwierdza, że dusza ludzka w odróżnieniu od ciała jest nieśmiertelna.

Komentarze (8)

To znaczy,że wszyscy obłudnicy w czarnych sukienkach smażą lub będą się smażyć w piekle :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :lol: :lol:

A może ksiądz podał by z jakiego operatora korzysta w komunikacji z tamtym światem. Bo stwierdza ewidentnie, że wie kto już jest zbawiony w niebie, a kto jeszcze nie.

..a ksiądz to ma *brzuszek ! ( ...patrz.dj,nr.1) ~Hi, .. kazdy *ptaszek ma swój ..daSZek !

:)

a im większe "co łaska" tym bliżej tej nieśmiertelnej duszy do raju.

Czas ucieka, wieczność czeka....

..nie przejdzie ! ~Hi, ..chyba,ze zostaniesz *księdzem i zbadasz osobiście tą
tajemniczą "sprawę" !

..wg.Martina Lutra ... człowiek nie moze sobie zasłuzyc na Boże zmiłowanie,zbawieni jesteśmy jedynie z łaski dla zasługi samego Chrystusa .. przez wiarę ! ~Dobre uczynki
nie są drogą do zbawienia,ale wynikiem wiary w Chrystusie !

.."jedynie Pismo,jedynie Chrystus,jedynie łaska i jedynie słowo" - ..i jesteśmy juz
blizej prawdy ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.