Dyplomanci na estradzie

Koncert batutą poprowadzi Szymon Makowski

Muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mieczysława Karłowicza, Tommaso Albinoniego i Carla Marii von Webera rozbrzmiewać będzie w piątek, 19 maja, w sali koncertowej jeleniogórskiej filharmonii. Zagrają dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Soliści wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Dla dyplomantów to ważny koncert, finalizujący etap edukacji artystycznej. W roli solistów przy fortepianie zasiądą: Kinga Waszniewska i Agnieszka Michałkiewicz. Na oboju zagra Patrycja Piątek, na klarnecie Magdalena Lipska, na gitarze Wincenty Krawczyk, a Bartosz Czyżewski i Alicja Dąbrowska na skrzypcach.

Jeleniogórska publiczność będzie miała także okazję usłyszeć występy solowe w śpiewie Doroty Wojtczak, Anny Finczek, Anny Bukowskiej, Anny Góralik, Teresy Wiącek.

O dyplomantach opowie Elżbieta M. Terlega.

Uwaga! Dla naszych czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten włąsnie koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w najbliższy czwartek, 18 maja 2017, po godz. 13.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania "Nowin Jeleniogórskich". Zapraszamy!

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.