Faworyci gromią w Pucharze Polski

Nie odnotowano niespodzianek w trzeciej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. W środowe popołudnie (20 września), faworyzowane drużyny z wyższych lig rozgrywkowych lub wyżej notowane w tabeli odniosły wysokie zwycięstwa i awansowały do kolejnej fazy pucharowej. Z dalszych gier odpadły trzy zespoły A-klasowe z grupy trzeciej.

Najwyższą, siedmiobramkową wygraną z LZS Łaziska cieszyli się zawodnicy Piasta Wykroty. Futbolistom KS Włodzice sześć goli strzeliły jeleniogórskie Karkonosze. Lubańskie Łużyce pokonały Chrobrego Nowogrodziec 2:1. Bez pucharowego meczu awansowali piłkarze Apisu Jędrzychowice, gdyż GTS Rybak Parowa (A klasa), zrezygnował z potyczki. Giebułtowskie Sudety rozbiły 5:0 Hutnika Pieńsk, kowarska Olimpia zwyciężyła TS Parzyce 6:2. Miły prezent sprawił kibicom zespół Stelli Lubomierz z okręgówki, który wygrał 3:0 z kamiennogórską Olimpią (beniaminek IV ligi).

W siódmym meczu PP piłkarze jeżowskiego Lotnika (na zdjęciach w strojach niebieskich), wygrali w Wojcieszycach z MKS Woskarem Szklarska Poręba 3:1 (1:0). Zwycięskie bramki zdobyli Tomasz Madej (głową w 45. minucie) i Marcin Krupa (obie po dośrodkowaniach) oraz w 90. minucie rezerwowy Mateusz Zawadzki. Dla pokonanych na 2:1 w 79. min. gola zaliczył rezerwowy Woskaru Łukasz Charko. Dwa tygodnie wcześniej na tym samym, boisku drużyna trenera Artura Milewskiego wygrała 2:0 w meczu jeleniogórskiej klasy okręgowej.