Festiwal folkloru pod Szrenicą

Festiwal folkloru pod Szrenicą

Występy zespołów muzycznych, możliwość własnoręcznego wytopienia szklanych drobiazgów – to tylko niektóre z szeregu atrakcji FolkFiesta Festiwal. Odbędzie się on już w najbliższą sobotę (5 lipca).

Ideą FolkFiesta Festiwalu jest zaprezentowanie szeregu działań kulturalno-artystycznych. W programie m.in. trzy koncerty zespołów wykonujących utwory z pogranicza folku, piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Będzie pokaz kopii instrumentów dawnych, na których wykonywane będą proste, rytmiczne melodie. Uczestnicy zapoznają się z bogactwem mineralogicznym i przyrodniczym Karkonoszy i Gór Izerskich. Wraz ze współczesnymi Walonami odkryją sekrety roślin leczniczych oraz nieznane własności kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł własnoręcznie wytopić i dmuchać szklane drobiazgi w mobilnym piecu hutniczym. Przewidziano też kilka atrakcji dla dzieci i młodzieży.

FolkFiesta Festiwal przeznaczony jest zarówno dla mieszkańców Szklarskiej Poręby oraz okolicznych miejscowości, jak i dla osób odwiedzającym miasto pod Szrenicą. Odbędzie się on w sobotę (5 lipca) w parku Esplanada w Szklarskiej Porębie. Początek o godz. 12. Szczegółowy program znajduje się obok na plakacie.

 

Komentarze (2)

Super! Szkoda tylko, ze nazwa "pożyczona" od bardzo popularnej kilkanaście lat temu FolkFiesty w Ząbkowicach Śl. Miasto-kolonia artystyczna (za jaką uważa się Sz.P.) mogło pokusić się w tym względzie o własny pomysł. Dobrej zabawy!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.