Gigantyczna plama oleju

Przez kilka godzin blisko trzydziestu strażaków walczyło wczoraj z potężną, bo liczącą aż 17 kilometrów plamą oleju. Niebezpieczna substancja skutecznie utrudniła podróż kierowcom, którzy chcieli pokonać odcinek od dawne „Fampy” do zatoczki w Przesiece. W usuwaniu plamy uczestniczyły miejskie i powiatowe służby drogowe, a także MZK.

- Zgłoszenie o plamie przy dawnej „Fampie” dotarło do nas wczoraj około godziny 15:25. Nie wiadomo z jakiego pojazdu wyciekał olej, wiadomo natomiast, że pojazd zatrzymał się na zatoczce w Przesiece, bo tam widoczny był ostatni ślad cieczy – poinformował kpt. Andrzej Cios, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Przejazd 17 - kilometrowym odcinek z Jeleniej Góry w kierunku Przesieki przez Podgórzyn był utrudniony przez ponad cztery godziny. Z plamą walczyło 28 strażaków z PSP, a także OSP Podgórzyn oraz Przesieka. Ich działania polegały na posypywaniu cieczy sorbentem. Na miejscu zjawiła się policja.

- O pomoc poprosiliśmy także Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Zarząd Dróg Powiatowych. W usuwaniu plamy wziął udział ponadto MZK – dodał. kpt. Andrzej Ciosk.

Komentarze (1)

To paliwo z samolotu, który po zawróceniu do Warszawy musiał zrzucić ok. 22 ton paliwa, by bezpieczne wylądować.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.