Halowi mistrzowie biegów z Olszyny

Trener Olszy Przemek Chorzępa cieszył się z sukcesów Julii Rosy (złoty medal) i Justyny Łakoty (3. miejsce).

Z siedmioma medalami, w tym czterema złotymi, z halowych mistrzostw Dolnego Śląska w kategoriach U-18 i U-20 wrócili lekkoatleci SL GKS-u Olszy Olszyna. Zawody rozegrano w gościnnym czeskim Jabloncu nad Nissou. Trenerami młodych mistrzów są Przemek Chorzępa i Natalia Urbacka.

W pierwszej grupie podwójnym mistrzem został Daniel Dominiak. Najpierw w bardzo dobrym stylu wynikiem 1:25,86 min. wygrał bieg na 600 metrów. Potem zwyciężył w biegu na 300 metrów w czasie 37,57 sekundy. Po wyleczeniu kontuzji do dobrej dyspozycji wróciła Julia Rosa. Nowa mistrzyni DŚ bieg na dystansie 600 m ukończyła z wynikiem 1:50,13 min. Drugą połówkę przebiegła w 49 sekund. W rywalizacji na 300 m Julia była szósta (44,42 sek.). Na złotym podium stanął też najszybszy na 1000 m (2:43,67 min.) Filip Ruszkiewicz.

Brązowe medale w hali Strelnice wywalczyli Justyna Łakota w biegu na 600 m, Agata Kowalska w biegu na 1000 m i Ewa Dziemidowicz w skoku w dal (4, 91 m), która w biegu na 60 m ppł. uplasowała się na siódmej pozycji.

W ocenie trenera lekkoatletów z Olszyny Przemka Chorzępy warto ponadto wymienić piąte miejsce Szymona Sargalskiego w skoku w dal (4,91 m) oraz ósme Kamila Miseka w finałowym biegu na 60 metrów (7,54 sek.) i ósme na dystansie 300 metrów (39,86 sek.).

Dziewiątego marca 2019 roku w Olszynie, od godziny 12.00, odbędą się mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych w kategoriach wiekowych od U-10 do U-20 na dystansach od 0,5 km do 5 km. Dwudziestego trzeciego marca 2019 r. na miejskim stadionie w Olszynie zaplanowano 91. mistrzostwa Polski PZLA. Wystartują najlepsi biegacze z całej Polski, olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy, a także reprezentanci SL GKS Olsza. Początek o godzinie 10.00.