Halowi mistrzowie z Jeleniej Góry i Olszyny

Z lewej Szymon Jarosz (MKL 12 Jelenia Góra)

Dziesięć medali zdobyli lekkoatleci jeleniogórskiego MKL „12” i GKS-u Olsza Olszyna w halowych mistrzostwach Dolnego Śląska rozegranych 19 stycznia 2020 roku w czeskim Jabloncu nad Nissou. Trenerzy młodych sportowców Marek Przeorski i Wiliam Rostek oraz Przemek Chorzępa jako wysoki ocenili poziom zawodów, podkreślili dużą liczbę startujących oraz punktualność przeprowadzenia kolejnych konkurencji.

Złote medale wywalczyły: w kategorii U-20 Julia Turkiewicz w skoku wzwyż (wynik 164 cm) i w kategorii U-18 Tamara Kuncewicz w biegu na 300 metrów (44,13 sek.). Srebrne medale w U-18 zdobyli Szymon Jarosz – na zdjęciu z numerem 106, w skoku w dal (5,97 m) i Seweryn Półtorak (wszyscy MKL „12” JG) w biegu na 200 m (24,27 sek.). Są to rekordy życiowe zawodników. Blisko podium był czwarty w biegu na 300 m Piotr Szumowski.

Reprezentanci klubu z Olszyny wrócili z sześcioma medalami. W kategorii U-20 wicemistrzami DŚ zostali Agata Kowalska w biegu na 1500 metrów (wynik 5:45,49 min.) i Maciej Woźniak w biegu na 400 metrów (53,16 sek.). Na trzecim stopniu podium stanęli Daniel Dominiak po biegu na 1000 m (2:36,71 min.) i Filip Ruszkiewicz po rywalizacji na 1500 m (4:21,99 min.).

W młodszej kategorii U-18 dwa medale, srebrny i brązowy wywalczył Szymon Sargalski w trójskoku (12,56 m) i w skoku w dal (5,88 m). Blisko podium była czwarta biegaczka na 1000 m Kaja Popiel.

Po raz pierwszy wyłoniono mistrzów Dolnego Śląska w kategorii U-16. Z siedmiu reprezentantów klubu z Olszyny najwyżej, na piątej pozycji sklasyfikowano Annę Klatkę. W biegu na 600 m uzyskała czas 1:49,51 min.

Przed lekkoatletami obu mistrzowskich klubów kolejne halowe starty, w tym udział w mistrzostwach Polski U-20 i U-18 w Toruniu w dniach 14-16 lutego 2020 roku.