Igor Sztuba kajakowym mistrzem Europy

Dwaj wychowankowie leśniańskiej Kwisy z medalami wrócili z Krakowa z Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w slalomie kajakowym. Złoty medal w drużynowej konkurencji kanadyjek C-2x3 z piątką kolegów z reprezentacji zdobył Igor Sztuba.

W indywidualnej rywalizacji C-1 młodzieżowców do finałowej najlepszej dziesiątki zabraklo mu tylko 0,08 sekundy. W kolejnym starcie podczas mistrzostw świata seniorów w slalomie rozegranych w Londynie Igor Sztuba walczył o paszport na Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janerio.

Na podium stanął też Kacper Sztuba. Młody wicemistrz świata z Brazylii w eliminacjach indywidualnej konkurencji C-1 juniorów był szósty, w półfinale czwarty. Liczył na medal.

Niestety, w finałowym przejeździe popełniłem dwa droben błędy, dlatego do mistrza Europy miałem stratę 2,5 sekundy. Wygrali ze mną kajakarze z Czech, Niemiec, Słoweni i Francji – przyznaje Kacper. - Trasa była szybka, ale nie wymagająca technicznie, stąd niewielkie różnice czasowe czołowej szóstki.

Kacper zrehabilitował się w zespołowej rywaklizacji C-1x3. Wraz z kolegami z kadry Polski wywalczył drugie miejsce w Europie.

Trójka wychowanków LUKS-u Kwisy (trener Jacek Sztuba), zagrała w niemieckim Essen w europejskim czempionacie seniorów i U-21 w kajak polo z udziałem ekip z 18 krajów. Z drużyną kobiet Nikola Terpiłowska zajęła 11. miejsce. Dwie lokaty wyżej uplasował się zespół U-21 mężczyzn w składzie z Rafałem Ubowskim i Jakubem Woźnickim. Po porażce z Niemkami 1:2 srebrnymi medalistkami ME zostały Polki z drużyny U-21 kobiet.