INSECTUM. Budujemy domy dla owadów

 INSECTUM. Budujemy domy dla owadów

W dniach od 22 do 27 kwietnia jeleniogórskie JCK organizuje bezpłatne, międzynarodowe warsztaty budowy domków dla pszczół samotnic, trzmieli, skorków i innych pożytecznych wielonogów. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny ale liczba miejsc ograniczona. Zainteresowani dorośli powinni jak najprędzej zgłosić się w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60, bądź zatelefonować pod numer 75 64 23 880/881, albo wysłać e-mail na adres: jck@jck.pl. We wspólnych zajęciach uczestniczyć będzie 10 osób z Polski i 10 osób z Niemiec. Warsztaty prowadzone będą w godzinach od 9.00 do 16.00, z udziałem tłumacza.
Szacuje się, że w ostatnich latach liczba trzmieli i trzmielców zmniejszyła się o około 90 proc. Zagrożone są także inne pożyteczne owady, które nie gorzej niż hodowlane pszczoły miodne radzą sobie z zapylaniem roślin. Uczestnicy warsztatów będą się uczyć budowania naturalnych schronisk dla gatunków zagrożonych postępująca chemizacją i industrializacją otoczenia. Co ciekawe, konstrukcje te można traktować jako elementy upiększające i urozmaicające ogrody, rabatki czy przydomowe ogródki. Zainteresowanych zapraszamy do udziału.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich".
  

INSECTUM_ulotka.jpg

Komentarze (5)

Wariactwo.

Wariactwo.

Etam, spójrz tu : http://www.greenpeace.pl/projekt_pszczola/
a potem przemyśl to.

Inicjatywa szczytna i jak najbardziej pożądana, szkoda tylko że zajmuje się nią GP.. A co do ochrony pszczół, to mój znajomy pszczelarz mieszkający na wsi ma problemy z sąsiadami, bo im bzyczenie przeszkadza i tym sposobem albo się pozbędzie kilkunastu pni, albo zainwestuje własne pieniądze w budowę siatki odgradzającej. Ludzie muszą zmienić nastawienie do naszych małyc, latających przyjaciół :)

szkoda, że w takich nieprzystępnych godzinach

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.