IX kolejka A-klasy: Grupa III

Sparta Zebrzydowa - GKS Raciborowice 3:0 (0:0)

Bramki: Walęga (2), P. Kumoś

Iskra Łagów - LKS Ocice 6:3 (0:3)

Bramki: Obuchowski, Smółka, Szydlarski dla Łagowa; Karaban (3; k.), TYmków (2), Jakieła dla Ocic

Czerwona kartka: Lech (Iskra; 63 min; faul)

KS Łąka - LZS Brzeźnik 4:0 (2:0)

Bramki: Zapiór, D. Nakonieczny, W. Nakonieczny, Kumosz

Cosmos Milików - Apis Jędrzychowice 1:7 (1:3)

Bramki: Pikuła dla Milikowa; Rydol (2), Odzioba (2), Matusewicz (2), Piosna dla Jędrzychowic

GKS Tomaszów Bolesławiecki - GKS Iwiny 1:1 (0:0)

Bramki: Kurlej dla Tomaszowa; Warchol dla Iwin

LZS Łaziska - LKS Dobra 0:1 (0:0)

Bramka: Rychert

Hutnik Pieńsk - KS Stare Jaroszowice  4:2 (1:2)

Bramki: Kotelnicki, Jagiełło (2), Kirkiewicz  dla Pieńska; Król (2) dla Starych Jaroszowic

W meczu na szczycie Sparta Zebrzydowa pokonała solidną drużynę Raciborowic niespodziewanie wysoko. W pierwszej połowie nic tego nie zapowiadało, bo spotkanie było wyrównane i obie drużyny miały swoje szanse. Po przerwie miejscowi byli wyraźnie skuteczniejsi i przede wszystkim temu zawdzięczają zwycięstwo.

Niespodziewanie i bardzo wysoko przegrał dotychczasowy wicelider z Łagowa (personalne problemy, to słabe usprawiedliwienie), ale Iskra swoim kibicom lubi fundować skrajności. Tak było też w meczu  z Ocicami, które po 45 minutach prowadziły 0:3. Po zmianie stron gospodarze wyszli odmienieni i w kwadrans wyrównali. Wtedy jednak za brzydki faul wyleciał Lech (działacze Iskry dość mocno określili postawę swojego zawodnika), a Ocice nie zmarnowały przewagi, strzelając kolejne trzy gole.

Coraz gorzej spisuje się zespół z Brzeźnika, który przecież liderował po V kolejce. Przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli i to wyraźnie. Coraz lepiej za to spisuje się Hutnik Pieńsk, który komplet punktów zdobył w Starych Jaroszowicach. Hutników bardzo ta zdobycz ucieszyła, bo przeciwnik należy do niewygodnych rywali, co udowodnił w pierwszej połowie. Gospodarze mieli jednak więcej z gry, więcej okazji (2 słupki, poprzeczka) a ostatecznie także więcej bramek.

Zazwyczaj szczególny charakter miały spotkania Tomaszowa z Iwinami, nie inaczej było też w ostatnim spotkaniu, bardzo zaciętym i emocjonującym, ale ostatecznie zakończonym podziałem punktów. Gospodarzom – choć przeważali – remis dał gol zdobyty z rzutu karnego.