J. Pinior: Jelenia Góra jak Davos

 J. Pinior: Jelenia Góra jak Davos

Wizja jest śmiała, ale nie nierealna – przekonywał dziś Józef Pinior, kandydat PO na senatora w okręgu legnicko-jeleniogórskim. Według niego, stolica Karkonoszy, wykorzystując swoje atuty i walory otoczenia mogłaby w przyszłości stać się ważnym, europejskim centrum kongresowo-konferencyjnym.

Zdaniem kandydata, w czasie kampanii wyborczej obiecać można wszystko, a polityczni konkurenci prześcigają się w pomysłach.

- Dotychczasowe działania drużyny PO z tego okręgu i jej przełożenie na pracę w sejmie, sejmiku czy konkretnych gmin pokazały, że mamy pomysł na rozwój regionu i wiemy, czego chcemy. Ale, tak naprawdę, prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich jest to, jaki rząd powstanie po wyborach. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie rządu, który będzie walczył z Unią Europejską, z Brukselą, Berlinem i Moskwą. Nowy rząd powinien walczyć, na przykład, o jak najlepsze programowanie unijnych funduszy pomocowych dla Polski na lata 2014-2020. To jest wyzwanie – dodał J. Pinior.

Jerzy Łużniak, wicemarszałek sejmiku dolnośląskiego i kandydat na posła przekonywał, że pomysł Piniora, choć dziś wydawać się może nierealny, nie jest wyssany z palca.

- Pamiętają państwo, jak przez kilkanaście lat mówiło się o akwaparku w Jeleniej Górze? Mrzonka stała się faktem. Jeśli dziś mówimy o koncepcji rozwoju w Polsce kolei szybkich prędkości, to trzeba, na przykład, zacząć lobbować za tym, aby zrealizowano jeden z wariantów przebiegu połączenia Warszawa-Praga przez Jelenią Górę. Już trzeba za tym chodzić – dodał J. Łużniak

J. Pinior zapytany o wyniki jednego z sondaży, w którym większość osób w wieku od 18 do 24 lata zadeklarowała większe poparcie dla PiS-u niż dla PO powiedział, że „trudno stwierdzić, po jednym sondażu, czy taka jest tendencja”.

- Trzeba pamiętać, że tak zadeklarowali ludzie bardzo młodzi, dla których w tym wieku potrzeba radykalnej krytyki wszystkiego jest czymś naturalnym. Myślę jednak, że PiS-owi nie uda się zamanipulować opinią publiczną, a PO ma spore poparcie także wśród ludzi młodych – dodał kandydat.

 J. Pinior: Jelenia Góra jak Davos

Komentarze (14)

Jelenia Góra prawie jak Davos, Pinior prawie jak senator

niedlugo to nam "teczkowi" kandydaci obiecaja,ze Jelonka bedzie stolica Polski!!Jeleniogorzanie glosuja na swoich,znamy ich i wiemy co zrobia dla nas!!! :0 :0

...jest Pan wybitną postacą, więc należy się Panu miejsce w Senacie, ale nie z Jeleniej Góry! Czy po to Pan walczył z komuną, by teraz rządząca partia przywoziła na prowincję swoich kandydatów z wielkich miast? Czy to jest zgodne z Pana lewicowym światopoglądem, który zakłada przecież ochronę ludzi zagrożonych, z peryferyjnych środowisk? Głosowałem na Pana w eurowyborach i nie zawiodłem się na Panu w europarlamencie, ale tym razem nie poprę Pana. I mam nadzieję, że inni również tego nie zrobią. Wolę kogoś z naszych stron.

A może, rzeczywiście jest potrzebny ktoś spoza zakompleksionej kotlinki

Normalnie dał tak czadu, że szok! Aż przez okno wyjrzałem gdzie jestem!

bez koment.....

Czas na zmiany.
Pal Kota !

Haha, przekonał mnie Pan ;P

Najważniejsze jest lotnisko w Jeleniej Górze , spadochroniarz jednak nie wyląduje bo nie zdążą go zmodernizować . Tylko bezpartyjni mogą coś jeszcze zmienić w permanentnie skłóconym Parlamencie . Zbigniew Ładziński jest najbardziej odpowienim kandydatem do Senatu . Głosuję na niego - i ty nie marnuj głosu , głosuj na Naszych .

Nareszcie, nareszcie. Mam już serdecznie dosyć tych cieniasów, którzy za cały program mają "jestem swój". No i co z tego, pytam. Ile od tej swojskości przybyło miejsc pracy? A już ten komentarz stana wydziwiający na lotnisko, to żenada. Jak tu mają docierać turyści? Potrzebny jest jakiś sensowny plan rozwoju regionalnego, a nie "swoj myje rączke swojemu".

zawsze to jakaś zmiana, przez 20 lat wmawiano, że będziemy polskim Hajduszoboszlo... efekty są jakie widać, czyli powstający? z bólem basenik. Obwawiam się, że z Davos będzie podobnie. Osobiście wolałbym, aby politycy zamiast opowiadać bajki o świetlanej przyszłości i mącić ludziom w głowach zajeli się konkretnymi odkładanymi od lat sprawami, a tych do załatwienia jest mnóstwo i to na przedwczoraj.

Juz z 10 razy widzialam, zeby na Hadzego glosowac, bo "jest stad". Ja tez jestem stad. To glosujcie na mnie, forsa z etatu mi sie przyda :)

A ja głosuję na Piniora, i już :)

Uważam, że cała reszta to ciecie :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.