Jak i gdzie pływać, by się nie utopić?

Jak i gdzie pływać, by się nie utopić?

Unikajmy nieznanych zbiorników, dzikich kąpielisk – przestrzegał Włodzimierz Płuska, koordynator ratowników w Termach Cieplickich. Dzieci i młodzież z jeleniogórskich szkół dowiedziały się, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. – Lepiej tego nie lekceważyć, gdyż co roku dochodzi do nieszczęśliwych wypadków – mówił.

– Jeżeli wypoczywamy na plaży i widzimy, że ktoś tonie, to przede wszystkim musimy poinformować ratowników, którzy są w pobliżu, o takiej sytuacji – mówił Włodzimierz Płuska.

Jeżeli ratowników nie ma i decydujemy się samemu ruszyć na pomoc, koniecznie odpowiedzmy sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie sobie poradzić. – Było już wiele zdarzeń, ostatnie choćby podczas Bożego Ciała, kiedy to osoba, która pośpieszyła na ratunek, sama zginęła – mówi koordynator ratowników.
Podczas wtorkowej (5 czerwca) akcji Bezpieczne Wakacje w Termach Cieplickich ratownicy przeprowadzili pokaz ratowania osoby tonącej, pokazy skoków ratowniczych do wody oraz holowania tonącego. Obejrzeli go uczniowie jeleniogórskich szkół.
– Każdy pokaz robi wrażenie, dzieci wyciągają wnioski. Im więcej takich pokazów, tym więcej w głowach zostaje. Tym lepiej, że ta akcja jest prowadzona akurat teraz, czyli przed sezonem, kiedy rok szkolny praktycznie się już zakończył – mówi Włodzimierz Płuska.
Przestrzegał też uczniów przed kąpielą w miejscach niedozwolonych i niezorganizowanych. – Takie miejsca należy omijać szerokim łukiem – mówił. – Wiadomo, takie zbiorniki kuszą, ale często nie znamy tych akwenów, a często w nich występują różnego rodzaju wiry w wodzie, prądy. Poza tym, nie wiemy, jak wygląda dno, czy nie leżą tam jakieś niebezpieczne elementy. Dlatego nawet osoba ze sporymi umiejętnościami powinna mieć respekt przed wodą, bo to jest żywioł.
Podczas akcji Bezpieczne Wakacje w Termach Cieplickich dzieci nie tylko obejrzały pokaz, ale mogły skorzystać z basenów. Otrzymały też słodki poczęstunek – lody oraz napój.
– Organizujemy tę akcję już po raz drugi, wspólnie ze strażą pożarną – powiedziała Sabina Robak, kierowniczka działu marketingu. – Chcemy edukować dzieci poprzez zabawę. Oprócz tego, że mogą się wykąpać w basenach, to mogą sobie przypomnieć, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak udzielać pierwszej pomocy, jak wzywać służby ratunkowe.
To dopiero początek wakacyjnych propozycji Term Cieplickich dla mieszkańców. Jeszcze w czerwcu odbędzie się koncert grupy The Dumplings. A co potem? Program opisaliśmy szeroko w oddzielnym artykule, do którego link zamieszczamy poniżej.
 

IMG_3260.JPG
IMG_3274.JPG
IMG_3277.JPG
IMG_3280.JPG
IMG_3286.JPG
IMG_3287.JPG
IMG_3292.JPG
IMG_3296.JPG
IMG_3300.JPG
IMG_3304.JPG
IMG_3308.JPG
IMG_3318.JPG
IMG_3338.JPG
IMG_3345.JPG
IMG_3350.JPG

Komentarze (7)

-...Przestrzegał też uczniów przed kąpielą w miejscach niedozwolonych i niezorganizowanych. – Takie miejsca należy omijać szerokim łukiem....

A gdzie w Jeleniej Górze są te bezpieczne i zorganizowane ? Konkretnie. Jedyny strzeżony basen zarasta nadal trawą.
Obawiam się, że takiej informacji dzieciom nie udzielono...

Czyli gdzie?

Czyli gdzie?

No właśnie,gdzie?

Balaton i Żwirownia ewentualnie glinianki .No bo gdzie ?jak wszystko zamknięte albo trzeba płacić a po co ?

Wyobraźcie sobie wakacje , 60 dni super pogody i 60 razy płacić za termy albo basen na świerka kogo na to stać a przy dwójce albo trójce czy więcej to jest nie realne .Za moich czasów waliliśmy na lewo przez działki albo wspinaliśmy sie od strony ulicy po piorun ochronie .alternatywa żwirownia i wszystkie stawy wokół.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.