Jakubik, Janda, Mumio w Teatrze Norwida

Jakubik, Janda, Mumio w Teatrze Norwida

Już w najbliższy czwartek, 29 września rozpoczynają się 46. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Przez sześć kolejnych wieczorów, do 4 października, na scenie Teatru C.K. Norwida występować będą gościnnie artyści Teatru Śląskiego oraz Stowarzyszenie Teatr Epty-a z Katowic, częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza, warszawskiego Teatru Polonia, Teatru Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau i Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego z Torunia. Jeleniogórska publiczność obejrzy spektakle z udziałem znanych i lubianych aktorów m.in. Krystyny Jandy, Antoniego Pawlickiegio i zjawiskowych twórców Kinoteatru MUMIO. Są jeszcze bilety na niektóre ze spektakli.

Spotkania zainauguruje 29 września spektakl oparty na życiu i twórczości lidera Zespołu „Dżem” – Ryszarda Riedla, czyli „Skazany na bluesa” w reż. Arkadiusza Jakubika. Dzień później, 30 września, „Sprzedawcy Gumek” - „smutna komedia” Hanocha Levina, jednego z najoryginalniejszych twórców współczesnego teatru. W sobotę, 1 października, „Matki i synowie” z Krystyną Jandą i Antonim Pawlickim.
W niedzielę, 2 października, o godz. 19.00 „Welcome Home Boys” Kinoteatru MUMIO z Jadwigą Basińską, Dariuszem Basińskim, Jackiem Borusińskim i Tomaszem Drozdkiem.
Spektakl Mumio będzie bardzo fabularny oraz nie tylko. Fabuła z kolei będzie zwrotna. Zwrotniczość będzie natomiast zaskakująca, a zaskakującość spontanicznie okaże się komiczna oraz śmiertelnie poważna lub odwrotnie. Będzie też bardzo Mumiowa: aktorsko, tekstowo, muzycznie i dźwiękonaśladowczo. Welcome Home Boys to spotkanie w jednej przestrzeni kina i teatru. Ich zaskakująca interakcja posunięta jest aż do zatarcia się granicy między filmem a przestrzenią sceniczną. Autorski materiał filmowy, bardzo często przenikający się z akcją sceniczną, zakorzeniony jest w estetyce kina polskiego, czeskiego czy francuskiego lat 60. Nie brakuje też odniesień do filmu amerykańskiego. Dopełnieniem są motywy ludowe i baśniowe w charakterystycznym dla Mumio abstrakcyjno – absurdalnym sosie – zapowiadają autorzy wydarzenia.
Pod tym linkiem znajduje się filmik przygotowany przez MUMIO zadedykowany specjalnie dla jeleniogórskiego występu: https://www.facebook.com/mumio.art/videos/1427153077300545/
Bilety do nabycia w kasie Teatru, rezerwacje pod numerem telefonu 75 64 281 20 lub online: http://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2273801

Dwie ostatnie prezentacje 46.JST to „Alois Nebel” w reż. Stefan Wolframa (3 października) oraz monodram „Bar pod zdechłym psem” w wykonaniu Dariusza Bereskiego, poprzedzony Galą Srebrnych Kluczyków 2016 (4 października).
Więcej o 46.JST w publikacjach, do których linki znajdują się poniżej.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe wejściówki na jedno z wydarzeń tegorocznych Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, czyli niedzielny spektakl „Welcome Home Boys” Kinoteatru MUMIO. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w piątek, 30 września, po godz. 12.00. Jedynym warunkiem odbioru wejściówek jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!

 

Komentarze (3)

ja idę:-).. na Mumio.., mam nadzieję na dobrą zabawę..

To Pani Janda jednak nie strajkuje?

Celebrytka Pani Janda jest zajęta teraz POlitykierstwem. WyPOwiada się wszędzie na wszystkie tematy.Dziwne,że ma czas
na teatr....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.