Jamolada jak Feniks

Jamolada jak Feniks

Kowarska Jamolada przyszła na świat tuż przed wolną Polską – 26 lat temu w klubie Fabryki Dywanów. Zamknięty, półoficjalny koncert był jedyny w swoim rodzaju. Nikt nie mial wpływu na to, co się tam śpiewało, nikt nie cenzurował tekstów, w niczym nie ograniczał muzyków i publiki. W tamtych czasach to było rzadkie, choć wkrótce miało się stać zwyczajne. Potem na wiele lat Jamolada zniknęła z kalendarza imprez. Teraz jej entuzjaści - motywaowani sentymentem, wspomnieniami, chęcią ożywienia legendy - zapewniają, że nie pozwolą Jamoladzie przepaść.

- To był 1989 r. w całym kraju wrzało, a my postanowiliśmy zrobić taką imprezę, jaka nam się podoba – mówi Jacek Kunikowski, jeden z pomysłodawców i organizatorów Jamolady. Na koncert nie mógł przyjść każdy, a jedynie wtajemniczeni. Trzeba było być wprowadzonym, mieć zaproszenie.

 

„Długi”, „Ziomek”, „Jachu” i Monika byli na pierwszej Jamoladzie. Mieli wtedy po dziewiętnaście, dwadzieścia lat. Pamiętają bluesowo-rockowe noce i wyjątkowy klimat. „Długi” wspomina, że wszyscy pomagali przy kolejnych Jamoladach przy organizacji, dekorowaniu sali. Za darmo. Choć alkohol lał się szerokim strumieniem, nie było kłopotów porządkowych. Żadnych bramkarzy, mięśniaków z ochrony. „Ziomek” pamięta, że udostępniał swój strych na nocleg dla przyjezdnych. - W niewielkim pomieszczeniu leżało ich tam ze 20, poukładani jak śledzie – opowiada. Monika założyła stronę Jamolady na facebooku. - Znaleźliśmy kilka zdjęć z tamtych Jamolad, ktoś dosłał kolejne. Pomyśleliśmy, że musimy się tym podzielić – mówi. 

Agnieszka Jakubik z MOK w Kowarach jest entuzjastką reaktywacji Jamolady.  - Chcemy zachować dawny, nienachalny sposób promocji. Kto chce na Jamoladę trafić, ten zawsze trafi. Interesuje nas publiczność nieprzypadkowa – mówi.

Na piątkowej Jamoladzie w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach wystąpili: Mejkap, Facing Hell, Nie Jest Dobrze, Rącze Jelonki

IMG_4836.jpg
IMG_4732.jpg
IMG_4738.jpg
IMG_4740.jpg
IMG_4758.jpg
IMG_4759.jpg
IMG_4764.jpg
IMG_4771.jpg
IMG_4775.jpg
IMG_4777.jpg
IMG_4783.jpg
IMG_4802.jpg

Komentarze (2)

diseases from digestive system asthma plan
ivermectin for humans http ivermectin for people

arthritis symptoms treatment different diseases in digestive system
ivermectin http do i need a prescription for ivermectin

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.