Jazz w ODK: Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska

Jazz w ODK: Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska

Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Jazz w ODK”. W środę, 26 kwietnia 2017, o godz. 19:00 w kawiarni Muza wystąpią Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska. Wstęp wolny.

Perkusista Przemysław Jarosz, po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, prezentuje teraz własną muzykę. Do współpracy zaprosił Tomasza Pruchnickiego (saksofon) oraz Kajetana Galasa (organy Hammonda), z którymi w ubiegłym roku nagrał debiutancki album. I właśnie utwory z tej płyty artyści promować będą podczas jeleniogórskiego koncertu. Do wspólnego występu zaprosili Katarzynę Mirowską – wszechstronną wokalistkę, autorkę muzyki i tekstów.
Katarzyna Mirowska jest zwyciężczynią Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005). Znalazła się też w gronie 10 finalistów koncertu „Debiuty” podczas KFPP w Opolu (2008). Wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości”. W 2013 roku wydała autorską płytę „Liquid Love”, której współkompozytorem, aranżerem i producentem jest Robert Jarmużek. Jest pomysłodawczynią, współautorką i współuczestniczką wielu projektów, m.in.: „Vocal Chopin”, The true story of Jacob Gershowitz”, „Apostrophe Quartet plays Kilar” (z własnym kwartetem jazzowym), „Orkiestra Niskobudżetowa plays Zappa”.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.