JGJ Festival - koncert spełnionych marzeń

JGJ Festival - koncert spełnionych marzeń

- Jestem szczęśliwy jako syn miasta, że znowu mogę wystąpić na gościnnych deskach jeleniogórskiej filharmonii. Dziś wyjątkowy wieczór. Po pierwsze dlatego, że udało mi się zaprosić  fantastycznych kolegów, z którymi czasem grywam, choć nie jesteśmy zespołem – we wtorkowy wieczór (19 listopada) przywitał jeleniogórskich miłośników jazzu Marek Napiórkowski, przedstawiając muzyków: Dominika Wańka (pianino), Michała Barańskiego (kontrabas), Michała Miśkiewicza (perkusja). I na scenę zaprosił gwiazdę tegorocznej edycji Festivalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu:

- To niesamowity zaszczyt móc dzielić scenę z najbardziej rozpoznawalnym międzynarodowym muzykiem z Polski, który przez lata wypracował wspaniały, jedyny w swoim rodzaju, ton trąbki. Wielki kompozytor, legenda polskiego jazzu... we własnej osobie TOMASZ STAŃKO.    

To był koncert spełnionych marzeń. Mistrz Tomasz Stańko kolejny raz dowiódł, że jego trąbka potrafi wszystko. Od najsubtelniejszego szeptu po wzniosłe forte. Od rozczulenia po zelektryzowanie publiczności. I tak dobrze znana wirtuozeria gitar Marka Napiórkowskiego, stanowiąca byt samodzielny, bądź świetnie współbrzmiąca z trąbką Stańki. Popisowa gra całego zespołu. I w rewelacyjnych solówkach i w zachwycającej harmonii wszystkich instrumentów. Zabrzmiało to wszystko jakby panowie  grali ze sobą codziennie od lat.  Piękny wieczór. Zachwycona publiczność. Jakże zasłużone owacje na stojąco.
Wieczór drugi Festivalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu był wydarzeniem na jeleniogórskiej scenie muzycznej.
 

DSC_0645.JPG
DSC_0622.JPG
DSC_0625.JPG
DSC_0628.JPG

Komentarze (2)

Pełna zgoda, było bosko:)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.