Jubileusz Kolei Izerskiej

Jubileusz Kolei Izerskiej

Mija 112 lat od powstania kolei izerskiej. Po kilkudziesięciu latach przerwy w 2010 roku pociągi ponownie wróciły na tory między Szklarską Porębą a czeskim Kořenovem. Z okazji rocznicy budowy tej jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce zaplanowano seminarium, na którym o kolei izerskiej będzie mowa w ujęciu historycznym, turystycznym i technicznym.

Seminarium odbędzie się 11 lipca w Szklarskiej Porębie. Wezmą w nim udział przedstawiciele kolei, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, specjaliści z zakresu transportu kolejowego oraz historycy, w tym także goście z Czech.

W czasie spotkania mowa będzie, m.in. o problemach rewitalizacji takich szlaków kolejowych, możliwości rozwoju transportu publicznego w regionie, problemach technicznych związanych z eksploatacją linii w terenie górskim, a także o prawnych i organizacyjnych aspektach funkcjonowania połączeń kolejowych na pograniczu polskio-czeskim.

Organizatorem seminarium jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji  RP  oraz Politechnika Wrocławska. Spotkanie odbędzie się w ośrodku „Radość” przy ulicy Muzealnej. Wstęp wolny.

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.