Kamila Boczkowska tuż za Justyną Kowalczyk

Narciarze z polskiej kadry A-mix i młodzieżowej udanie startowali w słowackim Strbskem Plesie w 59. Memoriale 24 Padlych Hrdinov SNP zaliczanym do zawodów FIS. Najlepsza z biało-czerwonych Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce. Tuż za nią z trzecim czasem w biegu sprinterskim uplasowała się 17-letnia zawodniczka jeleniogórskiego MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Kamila Boczkowska.

Uczennica SMS-u w Karpaczu to trzykrotna złota medalistka mistrzostw Polski juniorek młodszych. Kamila jest wychowanką trenerów ś.p. Stanisława Michonia i Doroty Dziadkowiec - Michoń.

W rozegranym drugiego dnia biegu indywidualnym na 5 km stylem klasycznym najszybciej (14:38,8 min.), finiszowała Justyna Kowalczyk. Polka o ponad minutę wyprzedziła Alenę Prochazkovą (Słowacja) oraz Węgierki i pozostałe Polski. Kamila Boczkowska była dziesiąta.

Bieg juniorów na 7,5 km z udziałem 22 zawodników z trzech krajów zdominowali młodzi polscy narciarze. Zwyciężył Mateusz Haratyk. Dobrze spisali się wychowankowie MKS-u Karkonosze SZ. Drugie miejsce zajął Michał Skowron, szóste Michał Boreczek.