Karkonoscy biathloniści w światowej szóstce

Karkonoscy biathloniści w światowej szóstce

Polska sztafeta juniorów młodszych zajęła szóste miejsce w biathlonowych mistrzostwach świata juniorów w szwajcarskim Lenzerheide. W konkurencji 3 x 7,5 km pobiegli i strzelali zawodnicy jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe Konrad Badacz (rocznik 2003) i Marcin Zawół oraz Jan Guńka (obaj rocznik 2002) z Kościeliska Zakopanego. Po dwóch zmianach biało – czerwoni prowadzili w sztafetowej rywalizacji.

Jako pierwszy z Polaków wystartował Konrad Badacz. Po bezbłędnym strzelaniu na metę swego odcinka przybiegł ósmy ze stratą minuty i 19 sekund. Dwadzieścia minut później trener młodzieżowej kadry narodowej Rafał Lepel cieszył się z pierwszego miejsca swoich podopiecznych. Stało się tak po znakomitym, najszybszym w stawce biegu Jana Guńki i jego wszystkim celnym strzałom. Marcin Zawół nie strzelał już tak dobrze. Najpierw biegł jedną rundę karną, potem w stójce wykorzystał osiem pocisków. Na mecie Marcin miał dwu i półminutową stratę do zwycięskiego zespołu. Mistrzami świata zostali Norwegowie przed ekipą Czech i Rosji. Najlepsi medalowi biathloniści są o rok i dwa lata starsi od reprezentantów Polski.

Konrad Badacz i Marcin Zawół to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Trenerem klubowym i szkolnym obu biathlonistów jest Izabela Daniło. 

Sztafeta 3 x 7,5 km.png

Komentarze (2)

Gratulacje

Brawo!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.