Karkonosze lepsze od Olimpii

Radość piłkarzy Karkonoszy po golu Patryka Bębenka.

Jeleniogórzanie przegrywali przed własną publicznością po pierwszej połowie, ale ostatecznie odnieśli pewne zwycięstwo 3:1 z Olimpią Kowary. Mogło być wyżej, gdyby wykorzystali karnego. Jest jedna wiadomość, która ucieszy oba kluby: sezon się skończył.

Ucieszy dlatego, że dla obu klubów był nieudany. Karkonosze liczyły na awans, Olimpia przez większą część błąkała się w dolnej części tabeli. Mecz pomiędzy tymi drużynami lepiej zaczęli zawodnicy z Kowar. Już w 8. minucie Kirilis Grigorovs pokonał Oskara Wieliczkę i Olimpia wyszła na prowadzenie. Karkonosze próbowały doprowadzić do wyrównania, a Olimpia grała z kontry, ale ani jednej, ani drugiej drużynie przed przerwą nie udało się zmienić tego rezultatu. Po zmianie stron przewagę osiągnęła Olimpia, ale niewiele z niej wynikało. Z czasem mecz się wyrównał, a w końcu do głosu doszli gospodarze. W 68. minucie odważnie w pole karne wbiegł Oskar Giziński i zagrał wzdłuż bramki a Daniel Gałach z bliska wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później Karkonosze wyszły na prowadzenie. Przytomnie w polu karnym zachował się Patryk Bębenek, który nie za bardzo miał komu podawać, dlatego zdecydował się na strzał. Piłka przeszła pomiędzy obrońcami i wpadła do siatki obok próbującego interweniować Patryka Fiuta.

Kilka minut przed końcem we własnym polu karnym ręką zagrał Jakub Szaraniec i sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Gałach, ale jego strzał obronił bramkarz Olimpii, a dobitka Michała Staniszewskiego była niecelna. Z kilku metrów przeniósł on piłkę nad bramką rywala.
Staniszewski powetował sobie ten niefart na dwie minuty przed końcem, ustalając wynik na 3:1. Większy udział w tej akcji miał Gałach, który popisał się znakomitą asystą, znajdując w polu karnym niepilnowanego kolegę z drużyny, który dopełnił formalności.
Obie drużyny zakończyły sezon z dorobkiem 43 punktów. Wyżej w tabeli (na 9. miejscu) znajdują się Karkonosze, które mają lepszy bilans dwumeczu. Ligę zwyciężył rzutem na taśmę Apis Jędrzychowice, który wygrał 4:0 z Olimpią Kamienna Góra a dotychczasowy lider – AKS Strzegom sensacyjnie stracił dwa punkty, remisując w Boguszowie – Gorcach ze zdegradowanym Górnikiem 1:1. Apis zagra w barażach o awans do III ligi ze zwycięzcą drugiej grupy IV ligi – Foto Higieną Gać. Pierwszy mecz odbędzie się 16 czerwca w Gaci, rewanż – 20 czerwca w Jędrzychowicach.

Karkonosze Jelenia Góra – Olimpia Kowary 3:1 (0:1)
bramki: Gałach 68', Bębenek 73', Staniszewski 88' oraz Grigorovs 8'
żółta kartka: Staniszewski
Widzów: 100
Karkonosze: Wieliczko – Firlej, Siatrak, Turczyk, Proietti, Kuźniewski, Woźniczka (46' Bębenek), Gałach, Vitolnieks (71' Poszelężny), Giziński, Lekszycki (56' Staniszewski).
Olimpia: Fiut – Gargas, Dobrowolski, Grigorovs, Szujewski, Zieliński, Baszak, Kraiński (78' Szeliga), Zatylny (67' Szaraniec), Marciniak, Liszka (70' Kloczkowski).