„Karkonoszki” grają „niebo - piekło”

Zgodnie ze sportowymi prognozami nie odnotowano sensacji w meczu 20. kolejki I ligi kobiet. Przed jeleniogórskimi kibicami koszykarki MKS MOS Karkonosze doznały wysokiej porażki 57:85 z trzecim w tabeli zespołem MUKS-u Poznań. To już trzynaste zwycięstwo faworyzowanej ekipy trenera Macieja Brodzińskiego. Teraz przed jeleniogórzankami dwa najważniejsze mecze sezonu zasadniczego w grupie B.

Przez cztery kwarty „Karkonoszki” walczyły ambitnie, aż do końcowego gwizdka sędziów, jednak już od pierwszej „dziesiątki” widać było pod koszami wyraźną różnicę w umiejętnościach zawodniczek obu klubów. Skuteczne poznanianki szybko zbudowały punktową przewagę, dlatego trener gości mógł rotować składem. Koszykarki z „ławki” zdobyły sporo, aż 35 punktów. Dziewczęta ze stolicy Wielkopolski trafiły za 23 „oczka” po szybkim ataku i 30 punktów z „pomalowanego”. Miały 55 procentową skuteczność w rzutach za dwa („Karkonoszki 32,1 proc.) i 50 zbiórek piłki, w tym 33 w obronie. Punktowały wszystkie zawodniczki, razem dziesięć. Największy meczowy dorobek zanotowały kapitan MUKS-u Patrycja Klatt i Magdalena Kowalewska po 13 pkt. oraz Weronika Woźniak i Magdalena Ratajczak.

- Ciągle gramy „niebo – piekło”, czyli fajne momenty przeplatamy z takimi, które nie powinny się zdarzyć na poziomie I ligi – komentował przegraną trener Ireneusz Taraszkiewicz. My w pierwszej połowie (wynik 33:55), wykonujemy podobną ilość rzutów. Niestety, koszykarki z Poznania trafiają, my nawet ”setek” nie. Rywalki były też lepiej przygotowane fizycznie.