Kiepska 7:20 „połówka” piłkarek MKS Karkonosze

Jeleniogórskie szczypiornistki nie zagrają w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. W środowym (18 grudnia), meczu 1/16 z MKS PR Urbis Gniezno zespół trenerki Dilrabo Samadovej doznał porażki 24:31. Do przerwy dziewczęta z MKS Karkonosze przekonująco wygrywały 17:11.

O końcowym wyniku zadecydowała fatalna postawa gospodyń w drugiej części pucharowego spotkania. „Karkonoszki” seryjnie traciły bramki, od wyniku 19:13 do 19:20. Po wyrównaniu 20:20 wydawało się, że jeleniogórska drużyna powróci do stylu dobrej i skutecznej gry w ataku i w obronie z pierwszej połowy. Stało się inaczej. Przyjezdna ekipa trenerów Roberta Popka i Romana Solarka konsekwentnie podwyższała wynik. Po przerwie zawodniczki z Gniezna zdobyły 20 goli, „Karkonoszki” zaledwie 7. Pokonane piłkarki trafiały w słupki i poprzeczkę i rzucały niecelnie. Doskonale spisywała się bramkarka gości Daria Konieczna. Jeleniogórzanki popełniły dużo błędów w defensywie.

Najwięcej zwycięskich bramek strzeliły Joanna Sawicka 8, Karolina Kasprowiak 6, Agnieszka Siwka i Monika Łęgowska po 4. Dla MKS Karkonosze Oktawia Bielecka 7, Karolina Kanicka 6 i Wiktoria Drozdowska 5.

Mecze 1/16 Pucharu Polski z udziałem sześciu klubów kobiecych z Superligi zostały rozegrane w czterech terminach, od 14 do 19 grudnia. Kibice jeleniogórzanek mieli nadzieję, że po wygranej z MKS PR Urbis w dalszej fazie PP obejrzą zespół z najwyższej ligi krajowej. Awans przyjezdnych jest ich historycznym sukcesem pucharowym.

Obie drużyny grają w I lidze kobiet grupy B. Gnieźnieńskie szczypiornistki zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Mają dziewięć punktów więcej (i dwa mecze mniej), od siódmych w tabeli „Karkonoszek”. Jesienną konfrontację ligową przed własną publicznością biało – niebieskie przegrały 23:29.