A klasa III grupa XI kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

LZS Brzeźnik - Apis Jędrzychowice 0:5 (0:1)

Bramki: Rydol (2), P. Glanc, W. Glanc, Bryjak;

 

Sparta Zberzydowa - LZS Zaręba 5:0 (4:0)

P. Kumoś, R. Kumoś, Skrok (2), Walęga

 

KS Łąka - GKS Gromadka 2:3 (0:3)

Bramki: Fulczyński, Pietracha – Fila (2), Sarzyński

 

KS Stare Jaroszowice - LZS Łaziska 3:2  (2:0)

Bramki: Budzianowksi (2), Pokropywny – sam. (Kondas), Skrzypek (k.);

 

GKS Tomaszów Bolesławiecki - Rybak Parowa 5:1 (2:1)

Bramki: Kurlej (2, k.), Tomaszunas (2), Chorochowski – Ryś;

 

Górnik Węgliniec - Majdan Bolesławice 5:2 (2:1)

Bramki: Dąbrowski (2), Trela, Fink (k.), Maciuk – Baut, Kowalewski;

 

Chrobry Nowogrodziec - GKS Iwiny 3:2 (1:2)

Bramki: Paruch, Zarzycki, S. Tkacz – Cieślak (2), czerw. k.: Szewczyk (83., Iwiny, 2 ż.)

  

Choć wynik na to nie wskazuje mecz Apisu w Brzeźniku był pierwszym, w którym lider musiał się mocno napracować by wygrać. Do 80. minuty było tylko 0:2 i to po bramkach, które mogły nie paść. Pierwsza – w Brzeźniku są tego pewni – padła ze spalonego, przy drugiej bramkarz potknął się i bezradnie patrzył jak piłka wpada do siatki. W tym czasie grający z kontry („wiemy kogo mamy za przeciwnika”) gospodarze też mieli swoje okazje. Gdy jednak na dziesięć minut przed końcem padł trzeci gol – już nie przypadkowy – miejscowi stanęli i Apis mógł dopełnić formalności.

Zebrzydowa pięcioma golami pokazała beniaminkowi z Zaręby miejsce w szeregu. A goście wynik przyjęli z pokorą mówiąc, że mierzą siły na zamiary. Zarębianie dobrze sobie radzą z zespołami z dolnej połowy tabeli – z tymi z góry przegrywają z kretesem. Tak jak teraz, gdy po 45 minutach mecz był już rozstrzygnięty i Sparta mogła pozwolić sobie na 6 zmian, wpuszczając na boisko głębokie rezerwy. Dopiero wtedy gra się nieco wyrównała.

Gromadka w Łące przerwała niezłą serię rywali. Po pierwszej połowie zanosiło się na pogrom – goście dominowali na boisku i strzelali bramki (dwie nie bez pomocy bramkarza rywali). Po zmianie stron w GKS-ie coś się zacięło, a Łąka zaczęła grać lepiej, na tyle, że doszła rywali na gola i miała okazje do wyrównania. To dość nieoczekiwany przebieg meczu zwłaszcza dla Łąki, która najczęściej w II połowie miewa kłopoty kondycyjne. Przyczyn są znane: 50 i 40 latkowie na boisku zwykle mają mniej pary niż wybiegane młode chłopaki z innych drużyn (także z Gromadki).

Najlepsza godzina gry w wykonaniu zespołu ze Starych Jaroszowic  pozwoliła nie tylko przeważać w meczu z Łaziskami, ale i wysoko prowadzić – na początku II połowy nawet 3:0. Potem jednak wróciły stare demony, chaotyczna gra, swojak (to już 4 w tym sezonie; wcześniej zawodnicy SJ strzelali dla Nowogrodźca, Węglińca i Bolesławic, więc chyba nie jest to przypadek), sprokurowany rzut karny dla rywali i końcówka zrobiła się bardzo nerwowa, ale dla miejscowych wszystko dobrze się skończyło.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie decyzja w sprawie nierozegranego meczu poprzedniej kolejki Jaroszowic w Apisie. Goście uważają, że inna decyzja niż wyznaczenie nowego terminu, byłaby niesprawiedliwa. Trudno się z tym nie zgodzić wysłuchawszy argumentów trenera: – Decyzję nakazującą wozić na mecze zaświadczenia o badaniach OZPN podjął w czwartek, w piątek wrzucił ją na stronę internetową, ale tylko dla sędziów, klubów nie poinformowano, skąd więc mieliśmy wiedzieć o takim wymogu? 

Przez 45 minut spotkania Tomaszowa z Parową trwał wyrównany pojedynek, a odrobinę skuteczniejsi byli miejscowi. Po zmianie stron przyjezdnym zabrakło sił i z minuty na minutę rosła przewaga, dokumentowana kolejnymi golami.

Efektowana wygrana Górnika nad Majdanem długo nie była oczywista;  obie ekipy są przekonane, że o wszystkim zdecydował niewykorzystany przez gości rzut karny. Było wtedy 3:2 dla gospodarzy, a Majdan zamiast wyrównać (bramkarz Górnika obronił) stracili kolejnego gola i byli już bez większych szans. Górnik, który w poprzednich meczach grał nieźle, ale pechowo tracił punkty – wreszcie może być zadowolony z wyniku.  

Przebieg meczu Chrobrego z Iwinami zgodny był z przewidywaniami – gospodarze prowadzili grę i stwarzali sytuacje bramkowe. Ale wynik przeczył temu, bo prowadzili goście, którzy mieli dwa strzały na bramkę rywali i oba zamienili na gole. Trochę to zdenerwowało miejscowych, jednak nie na tyle, żeby położyć grę w drugiej części, choć doprowadzenie do wygranej wcale nie było łatwe. Jeszcze bardziej nerwowo było u rywali – jeden zirytowany sytuacja samowolnie zszedł z boiska, drugi zobaczył czerwony kartonik, w efekcie Iwiny kończyły więc mecz w dziesiątkę.

 

Tabela po 11. kolejce (Apis i S. Jaroszowice jeden mecz mniej)

1. Apis Jędrzychowice         30   57-8

2. Chrobry Nowogrodziec     25   40-18

3. GKS Gromadka                 24   29-15

4. GKS Tomaszów Bol.          23   37-18

5. Sparta Zebrzydowa          22   32-16

6. Majdan Bolesławice         17   32-29

7. LZS Brzeźnik                   15   16-26

8. LZS Łaziska                     13   18-25

9. LZS Zaręba                     13   15-26

10. Rybak Parowa               11   22-39

11. KS Stare Jaroszowice     10   22-30

12. Górnik Węgliniec             9   20-28

13. KS Łąka                          7   20-45

14. GKS Iwiny                       1   12-49

 

Najlepsi strzelcy:

21 - Rydol (Jędrzychowice),

13 - Kurlej (Tomaszów),

12 – P. Glanc (Jędrzychowice),

11 - Skrzypek (Łaziska), Zarzycki (Nowogrodziec),

10 - Skrok (Zebrzydowa), 

8 - Cieślak (Iwiny), Matusewicz (Jędrzychowice), Kowalewski (Bolesławice),

7 - Kulig (Bolesławice), Bryjak (Jędrzychowice), Graczyk (Łąka),

6 - Gortych, Demczar (Gromadka), Paradowski (Jędrzychowice),  Orda  (Nowogrodziec), Ryś (Parowa), Dąbrowski (Węgliniec),

5 – J. Stempak (Brzeźnik), P. Sarzyński (Gromadka), Fulczyński (Łąka),  Kopała (Nowogrodziec), M. Cieślicki (Jaroszowice),

4 – Popek (Bolesławice), Piotr Fila (Gromadka), Małecki, Jackowiak (Parowa), Budzianowski  (S. Jaroszowice), Tomaszunas, T. Budas (Tomaszów), Trela (Węgliniec), Kret (Zaręba), WAlęga (Zebrzydowa),   

3 – Krolt  (Jaroszowice),  Ściński (Jędrzychowice), Galek, Szuter, Paruch (Nowogrodziec), Pagórski (Parowa), Tur, Skóra (Tomaszów), Michaluk (Węgliniec), Śmigielski  (Zaręba), P. Kumoś, Klecha (Zebrzydowa),

 

XII kolejka (2 listopada)

Apis Jędrzychowice - GKS Tomaszów Bolesławiecki

LZS Łaziska - Majdan Bolesławice
GKS Gromadka - Górnik Węgliniec
GKS Iwiny - KS Łąka
LZS Zaręba - Chrobry Nowogrodziec
Rybak Parowa - Sparta Zebrzydowa
KS Stare Jaroszowice - LZS Brzeźnik

Komentarze (7)

Dla gromadki Fila x2 nie chwila

Panie Kuban decyzja podjęta walkower dla Jędrzychowic!!!!! PEWNE INFO

P. Kuban, to nie tutaj

Przepraszam MAL pzdr:)

Przepraszam MAL pzdr:)

nie ma problemu, a za informację dziękuję. W Apisie też woleliby zagrać ten mecz, bo zależy im na bramkach - chcą pobić rekord Leśnej sprzed kilku lat

iwiny kończyły w dziewiątkę

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.