Klasyka na wesoło w Galerii Za Miedzą

Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna

Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna wystąpi w niedzielę, 22 czerwca, w Galerii Za Miedzą w Lubomierzu. W programie „Klasyka na wesoło”, czyli koncert muzyki nie całkiem poważnej. Początek o 17.13.

Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna to niecodzienna formacja muzyczna początkowo powoływana do życia wyłącznie na specjalne wydarzenia rozgrywające się w lubomierskiej Galerią Za Miedzą. Jej oryginalny muzyczny koloryt tak bardzo przypadł do gustu publiczności, że z czasem rozpoczęła także koncertowe podróże.
Okazjonalną Orkiestrę Prowincjonalną tworzy grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów związanych z jeleniogórskim środowiskiem muzycznym. Wszyscy są wykształconymi artystami i zawodowo zajmują się muzyką. Z rzadka koncertują jednak wspólnie, w kameralnym gronie i z podobnym repertuarem. Trzon zespołu stanowią muzycy związani na co dzień z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Choć siłą rzeczy najwięcej mają do czynienia z poważną klasyką, nie stronią od muzycznej rozrywki, która w ich wykonaniu zyskuje niezwykłe brzmienie.
Każdy z tworzących grupę instrumentalistów prowadzi również indywidualną działalność koncertową. Grają też we własnych zespołach znanych zupełnie odmiennych brzmień takich jak Struna K, Semplice, W Tym Sęk czy Kumple. Grono stałych twórców Orkiestry często wspierają gościnnie inni, nie mniej porywający wykonawcy. W ten sposób zespół wzbogacają choćby rozrywkowi, muzyczni pedagodzy i poważni kabareciarze. Taka mieszanka nietuzinkowych, dobrze brzmiących temperamentów oraz podszytych humorem muzycznych osobowości czyni Okazjonalną Orkiestrę Prowincjonalną nieprzewidywalną pod względem programowych niespodzianek, rodzących się podczas jej niepowtarzalnych koncertów. Program każdego spotkania z publicznością, a bywa że i instrumentalny skład zespołu, konstruowany jest stosownie do okoliczności, w jakich przychodzi zabrzmieć Orkiestrze. Podczas jej koncertów usłyszeć można zawsze wiele szlachetnych dźwięków rozrywkowych, nieco popularnej klasyki, sporo muzycznego humoru i dźwięcznych dowcipów znanych także z ekranów filmowych.
Tym razem zespół zagra w składzie: Ewa Antosik (skrzypce), Róża Wysocka (piano), Robert Wróblewski (akordeon), Tomasz Kujawa (instrumenty perkusyjne). 

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.