Kluczyki - Nagrody Kulturalne Nowin Jeleniogórskich

Kluczyki - Nagrody Kulturalne Nowin Jeleniogórskich

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę naszego regionu. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, Złoty Kluczyk i Wytrych do Serc Publiczności zadecyduje Kapituła Srebrnych Kluczyków, redakcja „Nowin Jeleniogórskich” i Czytelnicy. W tym roku rozszerzamy dotychczasowy plebiscyt na najpopularniejszego aktora/aktorkę scen jeleniogórskich i formułę nagród przyznawanych przez Kapitułę Srebrnych Kluczyków. Teraz można głosować na artystów z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki.

Na Gali Nagród Kulturalnych - 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru - rozdamy Kluczyki w kilku kategoriach. Złoty Kluczyk 2014 - Specjalną Nagrodę Nowin Jeleniogórskich - redakcja przyzna za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące naszym zdaniem na szczególne uhonorowanie.

 

Kapituła Srebrnych Kluczyków przyzna Srebrne Kluczyki w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2013 do marca 2014), najlepsza kreacja aktorska, a także w nowych wskazaniach: sztuki wizualne, muzyka i zjawisko kulturotwórcze.

 

Publiczność - Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” - tradycyjnie przyzna w plebiscycie własną nagrodę - Wytrych do Serc Publiczności! Na zgłoszenia kandydatów do Wytrycha czekamy do 10 marca 2014 roku (do godz. 10). Można zgłaszać kandydatury z całego regionu i ze wszystkich dziedzin sztuki: aktorów, muzyków, artystów sztuk wizualnych, animatorów kultury. Każde zgłoszenie koniecznie trzeba krótko uzasadnić. Zgłoszenia, podpisane imieniem i nazwiskiem, przyjmujemy drogą mailową na adres: konkurs@nj24.pl lub na kuponach, które zamieszczamy w „Nowinach Jeleniogórskich”.

 

Nazwiska kandydatów do Wytrycha publikować będziemy na naszym portalu internetowym www.nj24.pl i w kolejnych wydaniach „Nowin Jeleniogórskich”. W wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 11 marca 2014 roku (i równocześnie na www.nj24.pl) podamy nazwiska pięciu kandydatów nominowanych do Nagrody Wytrycha do Serc Publiczności, którzy w pierwszym etapie zbiorą najwięcej wskazań. Od tego momentu, przez dwa ostatnie tygodnie plebiscytu, czyli od 11 marca 2014 roku aż do 24 marca 2014 roku będzie można głosować drogą smsową oraz pocztową, poprzez tradycyjne kupony już tylko na wskazanych artystów nominowanych do nagród.

 

Do 11 marca 2014 roku czekamy także na wskazania kandydatów Srebrnych Kluczyków 2014, o których przyznaniu ostatecznie zadecyduje Kapituła Srebrnych Kluczyków . Zgłoszenia przyjmujemy drogą pocztową i emailową (konkurs@nj24.pl) - od osób prywatnych, instytucji, stowarzyszeń, jednym słowem od wszystkich odbiorców sztuki i działań kulturalnych.

 

Galę 27 marca w Teatrze Norwida uświetni gościnny spektakl „Showbizz” Petera Quiltera w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, ze scenografią Ryszarda Warcholińskiego i choreografią Ewy Kuklińskiej. Na scenie zobaczymy Monikę Dryl, Kamilę Samller, Dariusza Kordka, Ryszarda Kotysa, Włodzimierza Matuszaka.

 

Współorganizatorem Gali jest Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Partnerami wydarzenia są firma Ofir oraz kwiaciarnia U Esy-Floresy.

 

WYTRYCH 2014 – czas głosowania!

Przypominamy, że trwa głosowanie na najpopularniejszego artystę naszego regionu. Można głosować na kuponach drukowanych w „Nowinach Jeleniogórskich” lub drogą smsową. Nadal czekamy na kolejne zgłoszenia kandydatów do nagrody Wytrycha 2014! Ponieważ lista zgłoszonych rośnie i wciąż pozostaje otwarta, nie podajemy jeszcze uzasadnień kandydatur. Sylwetki nominowanych do nagrody przedstawimy po zakończeniu pierwszego etapu głosowania.

 

Kto zdobędzie Wytrych do Serc Publiczności 2014?

Pierwsi kandydaci już zbierają Wasze, Drodzy Czytelnicy, cenne głosy. Zdradzić możemy jedynie, że w chwili zamykania bieżącego numeru „Nowin” najwięcej głosów zebrał Jacek Szreniawa, muzyk, kompozytor i aktor Teatru Naszego z Michałowic. Smsowe głosowanie uruchomili także fani Roberta Mani i Jacka Paruszyńskiego, aktorów Teatru Norwida w Jeleniej Górze oraz Edyty Kulli, artystki pracującej w szkle, prowadzącej pracownię Akademię Szklanej Inspiracji. Ale, jak to z plebiscytami bywa, sytuacja jest dynamiczna. Gra toczy się do momentu zamknięcia smsowych bramek. W ostatnim tygodniu wpłynęły zgłoszenia na: Dianę Jonkisz, aktorkę związaną ze Zdrojowym Teatrem Animacji oraz Krzysztofa Rogacewicza, aktora Teatru Maska.

 

Przypominamy, aby wziąć udział w głosowaniu smsowym, należy na numer 7155 wysłać SMS o treści Wytrych wraz z numerem kandydata, na którego oddawany jest głos, np. Wytrych44. Numery przyporządkowane kandydatom według kolejności zgłoszeń podajemy poniżej. Całkowity koszt jednego SMS to 1,23 zł brutto (w tym 23 proc. VAT) we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej.

 

Jacek Szreniawa (muzyk, kompozytor, aktor Teatru Naszego) – Wytrych1

Bogumiła Twardowska – Rogacewicz (artysta plastyk) – Wytrych2

Robert Mania (aktor Teatru Norwida) – Wytrych3

Dariusz Miliński (artysta plastyk) – Wytrych4

Zbigniew Muczyński „Mucha” (lider zespołu Leniwiec) – Wytrych5

Piotr Michalak (muzyk, kompozytor) – Wytrych6

Jacek Paruszyński (aktor Teatru Norwida) – Wytrych7

Edyta Kulla (artysta plastyk) – Wytrych8

Małgorzata Osiej – Gadzina (aktorka Teatru Norwida) – Wytrych9

Diana JonkiszWytrych10

Krzysztof Rogacewicz - Wytrych11

 

***

 

R E G U L A M I N

Organizatorem Plebiscytu jest Redakcja Tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie”, NIP: 6112733455, REGON: 003272934 , zwana dalej Organizatorem.

1. Czas trwania Plebiscytu ustala się na okres od 24 lutego 2014 r. do 24 marca 2014 r.

2. Plebiscyt będzie prowadzony na stronach serwisu internetowego www.nj24.pl i na łamach gazety " Nowiny Jeleniogórskie"

3. Plebiscyt ma charakter otwarty. Czytelnicy i internauci mogą zgłaszać swoje propozycje.

4. Plebiscyt polega na głosowaniu .Czytelników na najpopularniejszego artystę regionu .

5. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać sms-a np. o treści Wytrych1 ( gdzie cyfra oznacza numer kandydata ) na numer 7155 do dnia 24.03.2014 r

6. Całkowity koszt jednego sms-a to 1.23 zł brutto ( w tym 23% vat) we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej .

7.Prawidłowo oddanym głosem w Plebiscycie jest głos oddany SMS-em w /wym. terminie. SMS-y dostarczone po upływie tego terminu nie będą brane pod uwagę.

8.Wysłanie SMS-a zgodnego z podanym powyżej wzorem jest jednoznaczne zezłożeniem oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem i wyrażeniem zgody na udział w głosowaniu, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.

9. Dane uczestników Plebiscytu nie będą przechowywane, zostaną usunięte zaraz po zakończeniu Plebiscytu.

10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:

a. problemy w funkcjonowaniu plebiscytu, jeżeli nastąpiły one wskutek zdarzeń, których organizator przy zachowaniu należytej staranności nie był w stanie przewidzieć, lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku problemów związanych ze zdarzeniami losowymi o charakterze siły wyższej,

b. przerwy w funkcjonowaniu plebiscytu zaistniałe z przyczyn niezależnych od organizatora

c. udział w plebiscycie niezgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu i szkody tym spowodowane.

11. Ewentualne reklamacje uczestników plebiscytu będą przyjmowane najpóźniej 7 dni od dnia opublikowania wyników głosowania, wyłącznie w trybie korespondencji pisemnej, skierowanej na adres: „Nowiny Jeleniogórskie”, ul. Skłodowskiej 13, 58-500 Jelenia Góra.