Kolegium Karkonoskie na Akademickich Mistrzostwach Polski

W Zakopanym odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w sportach zimowych. Całkiem dobrze zaprezentowali się nasi studenci, którzy mimo rywalizacji z kadrowiczami nie byli bez szans.

Punkty dla Kolegium zdobywali Adam Kozłowski, Robert Kościsz, Noemi Gerstenstein, Aleksandra Wierzbicka w snowboardzie mężczyzn i kobiet, a także Łukasz Lange w narciarstwie alpejskim. O pechu może mówić inny narciarz - Jakub Nakielski, który dzień przed zawodami doznał urazu ręki. Niestety uniemożliwiło mu to start.

Zaczęło się od narciarzy. Na początku odbyły się eliminacje i finały slalomu giganta w narciarstwie. Łukasz Lange w eliminacjach grupy zachodniej zajął 12. miejsce z czasem 20,48 sek. co dało mu awans do grupy najlepszych zawodników finału.
Ostatecznie Łukasz zajął w finale slalomu giganta 17. miejsce. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza gdy konkuruje się z kadrowiczami. W slalomie, reprezentant KK ukończył zawody na 25. pozycji.

W snowboardzie do ścisłego finału po eliminacjach zakwalifikowali się Aleksandra Wierzbicka z 21. czasem 32,64 sek. oraz Adam Kozłowski (19. pozycja z czasem 27,39 sek.)

Finałowy przejazd udało się ukończyć jedynie Oli, która z czasem 57,31 sek zajęła dopiero 40. miejsce. Adam Kozłowski w finałowym przejeździe został zdyskwalifikowany. Na początku slalomu zgubił kask, a następnie wypadł z trasy.
- Szkoda tego drugiego przejazdu. Warunki były już naprawdę trudne zwłaszcza, gdy startuje się pod koniec stawki finalistów - mówi Adam.

Zawodnicy Kolegium Karkonoskiego nie załamują się. Wszyscy zgodnie twierdzą, że organizatorzy i sponsorzy zorganizowali świetną imprezę. Bardzo byśmy chcieli wziąć udział w kolejnych Akademickich Mistrzostwach Polski - kończą.