Kolej nie przyśpieszyła

Kolej nie przyśpieszyła

Lekko niedoskonały – to i tak delikatne określenie na obowiązujący od dzisiaj (niedziela, 14 XII) nowy rozkład jazdy PKP. Do Szklarskiej Poręby czy Wrocławia, mimo remontów tych tras, jedzie się tak samo długo jak przedtem.

W nowym rozkładzie jest kilka nowych kursów, w tym m.in. z Jeleniej Góry do Legnicy przez Bolesławiec i Lwówek Śląski. Jest też z Węglińca do Szklarskiej Poręby, przez Lwówek Śląski i Jelenią Górę. To dla turystów, którzy będą mogli dojechać na narty do górskiego kurortu.

To niestety tyle dobrych wiadomości. Na remontowanej trasie do Szklarskiej Poręby pociąg nie przyśpieszył. Podróż z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby trwała ok. 70 minut. PKP w listopadzie zamknęło trasę i rozpoczęło remont torów. Może i one są naprawione. Pytanie tylko, co to zmieniło, skoro w nowym rozkładzie pociągi jeżdżą na tym odcinku od 65 do 75 minut?

Kolei trudno się będzie też przebić z ofertą przejazdów z Jeleniej Góry do Wrocławia. Pociągi nadal jeżdżą ok. 3,5 godziny. Ta trasa także była w minionym roku remontowana.
- Wyremontowano nie te odcinki, które potrzeba – mówi posłanka PiS-u Marzena Machałek. - Stąd nic to nie zmieniło. Trasa jest w fatalnym stanie na odcinku pokopalnianym w okolicach Wałbrzycha. Tam remontów nie było.

Dodała, że – niestety – remont tej trasy nie został ujęty w budżecie państwa na 2009 rok. - Złożę interpelację w tej sprawie – dodała.

Komentarze (8)

chyba tylko w polsce jak sie jedzie górska koleją ,to sie jedzie w gąszczu krzaków,zero wspaniałych widoków,bo po jednej i drugiej stronie rosną krzaczory na 3 metry,to na lini do szklarskiej

Popieram ritza. Kiedyś był piękny widok jak się dojeżdżało do Szklarskiej. Teraz jest maniana. Wymyśliłem hasło promujące PKP: na kolei wszystko się klei.

Do Legnicy najpierw przez Lwówek a potem przez Bolesławiec.

:lol: :kiss: :D B) :cheer: :0 :angry: :silly: :( :unsure: :woohoo: :huh: :s :s :s :s ;) :P :evil: B) :) ;) :whistle: :side: :kiss: :confused: :0 :angry: :silly: :shock: :( :unsure: :huh: :whistle: ;) :s mieszane uczucia... ta kolej......

"Trasa jest w fatalnym stanie na odcinku pokopalnianym w okolicach Wałbrzycha. Tam remontów nie było."- a własnie ze w okolicach Walbrzycha remontowalo sie najbradizej wyeksplatowane odcinki tak wiec przez Walbrzych pociag sie juz nie slimaczy jak kiedys z V-30km/h. Takze na odcinku Boguszow Gorce- Walbrzych Gl.oraz odcinek Walbrzych Fabr- Walbrzych M. jest remontowany tor nr 2.

ritz napisał:
chyba tylko w polsce jak sie jedzie górska koleją ,to sie jedzie w gąszczu krzaków,zero wspaniałych widoków,bo po jednej i drugiej stronie rosną krzaczory na 3 metry,to na lini do szklarskiej

UWAGA JAK SIE JEDZIE DO SZKLARSKIEJ NIE WYGLADAJCIE PRZEZ OKNO BO MOZNA OKO STRACIC TAKAAAAKI KRZAKIIIII !!!!!!!!!

LEKKO POWIEDZIANE ROZKLAD JAZDY JEST FATALNY NA DZISIEJSZY DZIEN JEST JUZ PIETNASCIE KOREKT PO KILKA STRON NA JEDNA KOREKTE POCIAGI Z WROCŁAWIA I POZNANIA DO JELENIEJ GORY MAJA OPOZNIENIA OD 20min DO 80min JAKI ROZKLAD TAKA KOLEJ I ODWROTNIE

Przynajmniej do Legnicy nie tna.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.