Kolejne odsłony festiwalu „Gwiazdy Promują”

Kolejne odsłony festiwalu „Gwiazdy Promują”

W Filharmonii Dolnośląskiej trwają kolejne odsłony XXI Ogólnopolskiego Festiwalu „Gwiazdy Promują”. Za nami już trzy koncerty. W niedzielę, 16 lutego w Sali Koncertowej rozbrzmiewała muzyka kameralna. Mistrz fortepianu, profesor Andrzej Jasiński wystąpił wspólnie z jeleniogórskimi filharmonikami: Anetą Kolendo (obój), Bartoszem Kolendo (klarnet), Tomaszem Suchowierzch (fagot), Alicją Gancarz (waltornia).

Melomani mieli niecodzienną okazję wysłuchać późnej sonaty Wolfganga Amadeusa Mozarta i wczesnego utworu Ludwiga van Beethovena w wykonaniu mistrza i uczniów. Kwintet na fortepian i instrumenty dęte publiczność długo i szczerze oklaskiwała.
- Porywamy się dziś na rzecz najtrudniejszą. Mozart i tylko Mozart! W dodatku w mistrzowskim wykonaniu - profesor Roman Lasocki wprowadzał publiczność w klimat kolejnego koncertu, opowiadając z entuzjazmem zarówno o utworach, kompozytorach, jak i wykonawcach. Nic dziwnego. Niedzielny koncert uświetnił wirtuoz fortepianu. W końcu to nikt inny jak profesor Andrzej Jasiński wychował młodziutkiego Kristiana Zimermana na wielkiego interpretatora muzyki Chopina.
- Dla naszych wspaniałych artystów Filharmonii Dolnośląskiej możliwość zagrania z inicjatywy maestra Andrzeja Jasińskiego, z tymże wielkim gwiazdorem, to kolosalne przeżycie – mówił kierownik artystyczny festiwalu.
Dziś, w poniedziałek 17 lutego czwarta odsłona festiwalu „Gwiazdy Promują”. Tym razem mlodych muzyków rekomenduje wirtuoz skrzypiec, profesor Mieczysław Szlezer. W programie między innymi utwory Bacha, Telemanna i Wieniawskiego. Perełką muzyczną ma być wykonanie „Paganiniany na skrzypce solo”, utworu, o którym niektórzy powiadają: „niemożliwy do zagrania”.       

    

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.