Koncert na głosy, instrumenty i Boże Narodzenie

Koncert na głosy, instrumenty i Boże Narodzenie

Zdrojowy Teatr Animacji zapowiada na niedzielę, 22 grudnia, w Teatrze Zdrojowym niecodzienną premierę.

- Dyrektor Nauka spytał mnie, czy nie przygotowałbym w teatrze koncertu na Boże Narodzenie. Zgodziłem się. Właśnie trwają próby. - mówi Jacek Szreniawa, kierownik muzyczny całego wydarzenia.

 

Na koncert ”Gwiazdko – Łasko nie gaśnij. Koncert na klarnet, akordeon, kontrabas i Boże Narodzenie” złożą się kolędy polskie, pastorałki, a także pieśni „świeckie”, towarzyszące ludziom w trakcie całego okresu Bożego Narodzenia.

 

- Zaśpiewają aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji, zespół wokalny Głosowanie, który prowadzę w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz moi uczniowie. Do współpracy udało mi się namówić Tomka Pierzchniaka, znakomitego jeleniogórskiego kontrabasistę, oraz Wiesława Prządkę, świetnego akordeonistę, bandoneonistę, który od niedawna mieszka w Jeleniej Górze - zapowiada koncert Jacek Szreniawa - W programie są piosenki związane ze świętami, choć niekoniecznie te najbardziej znane.

 

W koncercie zostaną wykorzystane między innymi utwory napisane na potrzeby wcześniejszych spektakli wystawianych w Teatrze Zdrojowym, choćby przedstawienia „715 do Betlejem zaginął”, autorstwa Władysława Szomańskiego, czy utwory polskiego kompozytora Ryszarda Szeremety. Zespół Głosowanie zaśpiewa kolędę walijską i włoską.

 

Koncertu na klarnet, akordeon i kontrabas w Teatrze Zdrojowym, oprócz premiery, jeszcze w 2013 roku będzie można wysłuchać 28 grudnia o godz. 16 i i 29 grudnia o godz. 19.

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.