Konwój z darami bezpiecznie dojechał do powodzian

Konwój z darami bezpiecznie dojechał do powodzian

Dopiero w późnych godzinach nocnych konwój z Lwówka Śląskiego dojechał do Bogatyni. Dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym powodzianom. Na miejscu panuje chaos nie ma prądu i wody. W Lwówku Śląskim trwa dzisiaj kolejna zbiórka.

Konwój z pomocą od mieszkańców Lwówka Śląskiego dla zalanej Bogatyni dotarł na miejsce około godziny 22. Blisko 13 ton darów, które udało się zebrać w zaledwie cztery godziny trafiło dla najbardziej potrzebujących. Problem pojawił się jednak na miejscu. Panuje tam chaos, a samochody z pomocą dla mieszkańców Bogatyni w obawie przed grabieżą muszą być eskortowane przez wojsko.

- Na miejscu skierowano nas do Szkoły Podstawowej Nr 3. To główne miejsce w Bogatyni gdzie mieszkają teraz powodzianie, którzy stracili swoje domy i majątki. W Bogatyni jest bardzo ciemno nie ma prądu a na ulicach jest wielu żołnierzy – mówi Kamil Poniźniak, jeden z wolontariuszy, który organizował pomoc.

Powodzianie najbardziej potrzebują wody pitnej. W mieście jest całkowicie zniszczona kanalizacja, wodociągi nie pracują i przez ok. dwa tygodnie mieszkańcy tego miasta nie będą mieli wody w kranach.

Na miejsce jednak dojeżdża wiele samochodów z darami dla mieszkańców zalanej Bogatyni. Kiedy samochody z Lwówka Śląskiego zaczęły się rozładowywać w kolejce czekały już następne. Powodzianie potrzebują chleba. Dochodzi już do takich paradoksów, że bochenek chleba sprzedawany jest za 20 zł, a butelka wody mineralnej za 10 zł!

- Ludzie naprawdę nie mają tam niczego, rozmawialiśmy z jednym mieszkańcem, któremu zawalił się dom. Powiedział, że większość ludzi nadal nie otrzymuje pomocy i chodzi po ulicach głodna – relacjonuje Kamil Poniźniak.

W wyniku powodzi ucierpiało też wiele dzieci. Dla nich potrzebne są pieluszki, kaszki, mleko, zabawki i ubrania.

Niestety powódź nie ominęła Chrastavy – partnerskiego miasta Lwówka Śląskiego, które ucierpiało podobnie jak Bogatynia. Dary, które dzisiaj są zbierane do godziny 16 pod każdym marketem w Lwówku Śląskim będą też przekazane Chrastavie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (2)

:( Aż płakać się chce trzeba pomuc tyn ludziom taka tragedja pomużmy im!!!! :( :( :( :( :(

Ania napisał(a):Super! Jestem Sanoczanką (od 16 lat w Krakowie) i niiemeznnie ko**** moje miasto i tak już zostanie. To ogromna radość mf3c obejrzeć te zdjęcia. Cudne!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.