Koralowe teatry uliczne

Koralowe teatry uliczne

  35. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w tym roku będzie bogatszy niż w ostatnich latach. W ciągu trzech (21-23 lipca) festiwalowych dni zaprezentuje się dziesięć grup teatralnych z różnych krajów. - Nie siedźcie w domu. W tym roku w mieście będzie wiele atrakcji dla turystów i mieszkańców – zachęca Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Tegoroczny festiwal teatrów ulicznych nazwaliśmy koralowym. To dlatego, że 35.rocznica ślubu jest określana właśnie jako koralowe gody. A właśnie związek między Teatrem im. C.K. Norwida a teatrem ulicznym został zawarty 35 lat temu dzięki Alinie Obidniak – mówi Tadeusz Wnuk, dyrektor jeleniogórskiego teatru. Tegoroczny MFTU ma być wesoły, widowiskowy, ale i poetycki, słowem - różnorodny. Wszystkie spektakle odbędą się na Placu Ratuszowym.

 

Dyrektor Wnuk podkreślił, że poza wartością artystyczną o wyborze grup zaproszonych na festiwal decydowały finanse. Na imprezę 215 tys. zł wyłożyło miasto Jelenia Góra, udało się też pozyskać 65 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Te środki pozwoliły na zorganizowanie imprezy o bogatszym programie niż w latach ubiegłych – podkreśliła Irena Kempisty, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM Jelenia Góra.

 

Szczegółowy program 35.MFTU:

 

21 lipca piątek

Godz. 20:00 – UROCZYSTE OTWARCIE 35.Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych

Godz. 20:15 – CIRCO E DINTORNI – THE BLACK BLUES BROTHERS – Włochy “They are back in black”

Godz. 21:30 – TEATR BIURO PODRÓŻY – Polska „Silence/Cisza w Troi”

 

22 lipca sobota

Godz. 16:00 – TEATR FALKOSHOW – Polska „Hej-Ho, Hej-Ha Orkiestra gra!”

Godz. 17:00 – ASSOCIAZIONE ECCENTRICI DADARÒ – Włochy “Operativi“

Godz. 18,00 – BASH STREET – Wielka Brytania „Cliffhanger“

Godz. 21:00 – THEATRE KVELB ATELIER  – Czechy „Vzplanutí“ (aBLAZE)

Godz. 22:00 – TEATR A – Polska „Exultet”

 

23 lipca niedziela

Godz. 16:00 – TEATR SNÓW – Polska „Remus”

Godz. 17:00 – GROTEST MARU – Niemcy „Parada Narrnia”

Godz. 18:00 – TEATR FALKOSHOW – Polska „FALKOSHOW.Iluzja Marionetki”

Godz. 19:00 – GROTEST MARU – Niemcy „Phalanx Bamboo”

Godz. 21:45 – ONDADURTO TEATRO – Włochy „Feliniana”

img_0398.jpg
IMG_0385.jpg
IMG_0394.jpg
IMG_0402.jpg

Komentarze (4)

A może więcej szczegółów? Bo w programie są tylko tytuły. A o tym, czy będzie "wesoły, widowiskowy, ale i poetycki, słowem - różnorodny" przekonamy się między 21 1 23.o7. "W ciągu trzech (21-23 lipca) festiwalowych dni zaprezentuje się dziesięć grup teatralnych z różnych krajów". Dla ścisłości 4 z tych teatrów, to polskie.

A dlaczego (ZNOWU!) nie wystawia się Teatr Norwida, Teatr Animacji? Miasto, które ich dotuje, powinno wymusić, że teatry jeleniogórskie MUSZĄ przygotować raz do roku przedstawienie na teatry uliczne.

Zgadzam sie z Anonimeke ,duzo sie mowi o tym ze u nas byl pierwszy festiwal czesto takie opinie wyglaszaja osoby zwiazane z teatrem Norwida czy tez innymi instytucjami kultury a od lat nikt z Jeleniej Gory nie przygotowal ciekawej oferty na ulice.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.