KPR-owi nie pomogło 12 bramek Joanny Załogi

Piłkarki KPR-u przegrały 26:33 (16:20) w Elblągu wyjazdowy mecz 13. kolejki Superligi kobiet z ekipą Kram Startu. To już dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy. Przed niedzielną potyczką obie drużyny dzieliło 11 pkt. różnicy i cztery miejsca w tabeli. W pierwszej rundzie w jeleniogórskiej hali elblążanki rozbiły KPR 35:18.

Wyrównana walka trwała do dziesiątej minuty. Potem gospodynie prowadziły 8:5 i 16:9, w czym pomogła szczelna obrona i skuteczne interwencje ukraińskiej bramkarki Sołomiji Szywierskiej. W ostatnich minutach przd przerwą przyjezdne poprawiły wynik na 20:16, w czym spory udział miała skrzydłowa KPR-u Joanna Załoga (na zdjęciu). W całym meczu zdobyła najwięcej, aż 12 bramek, w tym sześć do przerwy. Po zmianie stron, w 35. minucie, po dobrych akcjach Startu i serii niecelnych rzutów jeleniogórzanek na świetlnej tablicy było 23:16. Ostatecznie bez większych problemów, choć fragmentami ze strzelecką niemocą, piłkarki z Elbląga pokonały KPR różnicą siedmiu trafień. Siedem goli „zaliczyła” rozgrywająca Sylwia Lisewska, pięć Aleksandra Kwiecińska.

Dla żółto – niebieskich bramki strzeliły Sabina Kobzar 4, Oktawia Bielecka i Sylwia Jasińska po 3, Aleksandra Tomczyk 2, Natalia Janas i Aleksandra Oreszczuk po 1.