KPR rozbity w derbach DŚ

Pretendentki do medalu mistrzostw Polski z Metraco Zagłębia rozgromiły zespół KPR-u aż 40:25 (17:13) w 10. kolejce Superligi kobiet. W dolnośląskich derbach w hali Regionalnego Centrum Sportu w Lubinie drużyna trenerki Bożeny Karkut zagrała na wysokiej skuteczności. Czternaście bramek zdobyły byłe szczypiornistki jeleniogórskiego klubu, uhonorowana nagrodą MVP Małgorzata Mączka (5), Mariola Wiertelak (6) i Małgorzata Buklarewicz (3).

Pomimo świetnego początku z siedmiobramkową przewagą (9:2), „Miedziowe” dały się ambitnym piłkarkom KPR-u dogonić w 17. minucie. To był efekt seryjnych, trzynastu błędów Zagłębia i dekoncentracji, ale także dobrej zmiany systemu obrony przyjezdnych oraz goli zdobywanych z kontry i z pośredniego kontrataku. Najwięcej kłopotów lubińskiej defensywie sprawiała Joanna Załoga, która do siatki trafiła 10 razy. Do przerwy gospodynie wypracowały jednak prowadzenie (17:13).

Po zmianie stron na boisku dominowały doświadczone zawodniczki Zagłębia. Grę udanie „ciągnęła” dobrze dysponowana Małgorzata Mączka. Wśród pozytywów trzeba odnotować skuteczną postawę kołowej Zuzanny Ważnej, kolejne gole Karoliny Semeniuk (razem 6), Kai Załęcznej i Agnieszki Jochymek (obie po 4) oraz ich klubowych koleżanek. Minutę przed końcowym gwizdkiem Zagłębie zdobyło 40-tą bramkę.

Dla pokonanych gole strzeliły Tatiana Bilenia 4, Agata Skowrońska, Sylwia Jasińska, Aleksandra Tomczyk i Natalia Janas po 2, Oktawia Bielecka, Anna Herbut i Aleksandra Oreszczuk po 1.

Piłkarki KPR-u nadal zajmują 9. miejsce w tabeli Superligi – 5 pkt, bramki 224:307. W ostatniej serii pierwszej rundy (19 i 20 listopada), w hali przy ulicy Złotniczej żółto – niebieskie powalczą z trzecią w tabeli Superligi Pogonią Baltica Szczecin.